„Vedle výkonu a výsledků se pokusíme zlepšit atmosféru v kabině. Samozřejmě uděláme maximum, abychom zachránili nejvyšší soutěž ve Zlíně," slíbil zkušený trenér, pro něhož je to mezi mužskou elitou trenérská premiéra.

Předtím ale již vedl interligové házenkářky Zlína stejně jako pár kol Veselí nad Moravou a v minulém století extraligovou Ostravu.

Vedení extraligového Zlína se rozhodlo ke změně po nedělní vysoké domácí porážce s Hranicemi (17:29) na základě neuspokojivých výsledků v dosavadním průběhu sezony.

„Naším cílem je dát hráčům nový impulz. Pokud bude kádr kompletní, rozhodně je v jeho silách zachránit se. Udržet se je jasný cíl nové trenérské dvojice a hráčské kabiny," uvedl manažer klubu Rudolf Kafka.

Změna odvolaného kouče ze Zubří až tolik nezaskočila, třebaže byl připraven dovést tým k záchraně.

„S návratem do sestavy zkušených zraněných Indráka s Pernicou a posílením o Kovaříka současný kádr má na to úspěšně bojovat o záchranu mezi elitou," je přesvědčen Mičola, jenž už svou demisi nabízel vedení na konci uplynulého kalendářního roku.

„Myslím, že mé odvolání je správné a pomůže všem stranám, hlavně týmu se na důležitou fázi sezony nastartovat. Já si nyní rád od házené odpočinu, dořeším resty v práci stejně jako na svém domě a zahradě. Na házenou rozhodně nezanevřu a budu finální část sezony sledovat. Do budoucna se nebráním další trenérské práci, klidně u mládeže," s úsměvem dodal Jiří Mičola, jenž se oficiálně s týmem rozloučí před čtvrtečním tréninkem.

Naopak již od pondělního večera pracuje zlínský tým pod dohledem nových trenérů.

„Nějaké dílčí změny určitě uděláme, ale bez maximálního přístupu a nasazení samotných hráčů to nepůjde," má jasno hlavní kouč Milan Buday, jenž extraligovému týmu mužů vypomáhá od loňského září.
.