„Fanoušci nám zde vždy vytvoří výbornou atmosféru, navíc obecně se nám ve Zlíně daří a máme zde skvělé zázemí," s pochvalou vysvětlil volbu svazu manažer české házenkářské reprezentace Karel Nocar.

Národní tým včera sehrál v Turecku první ze dvou vzájemných duelů, které rozhodnou, kdo bude pokračovat v cestě o postup na MS do Francie v roce 2017.

„Nic jiného než úspěch si nepřipouštím, a to i přesto, že opět bude chybět nemocný Filip Jícha, nejlepší házenkář. Kluci si už na to zvykli," pokrčil rameny Dvořák.

Česká výprava dorazí do Zlína hned po utkání v Turecku a svůj tábor opět rozbalí ve zdejším nejluxusnějším hotelu Baltaci Atrium.

„Soupeř a polští sudí v čele s ukrajinským delegátem budou také na Baltaci, ale na druhém – na Náhonu. Zatímco Češi mají první trénink ve Zlíně v plánu již ve čtvrtek večer, Turci až o den později. Zajímavostí rovněž je, že si zabukovali halu i v čas dopoledne po zápase. Jinak žádné speciální požadavky nemají," potvrdil Dvořák, jenž ale má v paměti poslední více než rok staré vystoupení českých házenkářů ve Zlíně, kdy v rámci neúspěšné kvalifikace o postup na ME remizovali s Makedonci (27:27).

„Hlavně pro ten nepořádek, který po nich v šatně zbyl. A nepořádek je slabé slovo. Něco podobného jsem ve své kariéře nezažil. Těžko říci, co očekávat od Turků," pokrčil rameny organizační pracovník zlínského házenkářského klu­bu.

I kvůli velkému zájmu veřejnosti o sobotní utkání muselo vedení zlínského klubu pro své hráče vstupenky přikoupit. Coby spolupořadatel dostali pouze 50 kusů.

„Nikdo z hráčů a hráček účast na utkání příkazem nedostává. Ale zájem je tradičně obrovský, nikdo si nechce nechat ujít vidět své vzory a ty nejlepší u nás v akci," potvrdil sekretář, jenž čeká opět skvělou atmosféru a vítězné chorály.

Předprodej vstupenek v ceně 149 Kč probíhá přes internet na portálu Ticketstream.cz.