Tým vedený trenérem Kvapilem nezvládl začátek, první čtyři kola prohrál a s nulou na kontě je zatím poslední. „Hrozba sestupu tady vždy byla, je a bude. Mužstvu stále věřím, ale kluci musí přidat,“ říká v rozhovoru pro klubový web bývalý otrokovický kapitán a nynější šéf klubu.

I když má realizační tým plnou podporu vedení klubu, s dosavadními výsledky nikdo spokojený není. Ťopek ovšem ani za nepříznivé situace hráče nezatracuje, porážky ho však samozřejmě mrzí.

„Ohledně zápasu s Pardubicemi se však hráčů zastanu, není lehké po deseti dnech v karanténě a jednom tréninku nastoupit do utkání proti týmu, který hrál ostrý zápas a mohl se normálně připravovat,“ prohlásil.

Ani s Bohemians či Vítkovicemi Panteři vyloženě nevyhořeli, v obou případech ale odešli z palubovky poražení. Propadákem byl pouze zpackaný domácí duel s Českou Lípou.

„To jsme si při vší úctě k soupeři prohráli sami,“ míní Ťopek.

I když situace není pro otrokovické florbalisty ideální, vedení klubu v době pandemie žádné posily neshání. Podle Ťopka je kádr uzavřený.

„Kromě nadějných juniorů do něho nikdo nepřibude,“ říká.

O juniorech, které od nové sezony vede z pozice hlavního kouče, má velký přehled.

„Letošní juniorka není vůbec špatná,“ tvrdí.

„Petr Pšenčík a Jan Hrtús už nastupují v základu superligového týmu. Jinak je jádro tvořeno odchovanci a navíc se přidali i talentovaní kluci z Uherského Brodu, Slovácka nebo Přerova. Naším cílem je, aby co největší počet těchto kluků přešel do mužů,“ pravil.

Činovníci věří, že mladé mužstvo po rozvolnění opatření a pokračování sezony zabere a odpoutá se ode dna tabulky. Zlepšit se musí především v přístupu.

„Panteři vždycky byli nepříjemným a houževnatým soupeřem, který se rval o výsledek až do konce. Chybí tomu někdo, jako byl Martin Krkoška nebo Jarda Vaněk, kteří by radši umřeli, než aby něco vzdali a dokázali zároveň pobláznit i zbytek týmu,“ uvedl Ťopek.

„Snad nás v této sezoně čeká ještě velké množství zápasů a naši hráči začnou získávat body,“ doufá.

Na první letošní výhru si ale Moravané musí minimálně pár týdnů počkat. Veškerý sport byl totiž v Česku zastavený, soutěže jsou do konce listopadu přerušené.

„Samozřejmě jsme sezonu naplánovali tak, jako by měla proběhnout v normálním módu, ale počítali jsme i s tím, že budeme muset reagovat na aktuální situaci. Snad si do Vánoc ještě zahrajeme.,“ doufá otrokovický šéf.

Superligoví hráči se nyní připravují individuálně podle tréninkových plánů.

„Není to ideální, ale když nemůžeme být na hokejce, tak musíme být alespoň fyzicky připraveni až nás pustí zpět do haly,“ ví dobře Ťopek. Podle něj hlavní tíhu nesou samotní hráči.

„Kdo chce být více než jen řadový člen týmu, tak maká individuálně, i když žádná omezení nejsou. Naopak, teď má každý hráč, a nemyslím tím jen muže, velkou šanci odskočit ostatním, protože tuším, že většina na sobě bude pracovat spíše méně než více. Rád se však budu mýlit,“ pokračuje.

V rámci vládní podpory sportu byla schválená dotace kolektivním olympijským sportům. Florbalisté ale na rozdíl od fotbalistů, hokejistů, volejbalistů či házenkářů na peníze nedosáhnou.

„Možná se ještě něco změní, ale teď nám nezbývá než bojovat s prostředky, které máme. Pro všechny florbalové kluby je to stejné. Bojím se však o financování sportu jako takového v příštích letech,“ přiznává.