Absolutního hattricku – tří titulů – dosáhl v žákovských kategoriích čtrnáctiletý kajakář Martin Mach, který nenašel přemožitele v závodech na singlkajaku, deblkajaku i čtyřkajaku. Jeho sestra, dorostenka Monika Machová, pro níž byl šampionát současně zdařilou nominací na podzimní regatu olympijských nadějí, také uspěla ve všech svých disciplínách. Vytěžila z nich tři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Na stupních vítězů se objevili několikrát i nejmladší benjamínci. Filip Nikl a Kateřina Pjajčíková dvakrát, společně s nimi se jednou radovali také Filip Hatlák a Karla Zalubilová.

Za pozornost stojí také výkony a výsledky dospělých kanoistů Ostrožské Nové Vsi, kde jeli finále kanoista Martin Valný a kajakář Bohumil Kusák. „Kusákův výkon na olympijské pětistovce byl malou senzací šampionátu,“ nechal se slyšet novoveský trenér Vít Pjajčík. Kusák totiž coby amatér, který se tréninku věnuje jen tehdy, když mu to umožní pracovní povinnosti, pořádně prohnal české reprezentanty s olympijskými ambicemi a od medaile jej dělily pouhé tři desetinky vteřiny. Kromě toho si sedmadvacetiletý řezník a student FTVS UK připsal na své konto dvě pátá místa na dvoustovce.

V Ostrožské Nové Vsi ovšem oslavami z úspěšného šampionátu už nežijí, jejich pozornost se rychle přesunula k blížícímu se Mezinárodnímu mistrovství Moravy „Slovácká 500“, které se na jezeře Kunovská tabule pojede už první zářijový víkend.