Nejvýše nasazenou hráčkou by se měla stát Italka Romina Oprandi, v době přihlášení 124. hráčka žebříčku WTA. „Již potřetí se u nás představí Renata Voráčová. Divokou kartu do kvalifikace dostali tvář celého turnaje Martina Kubičíková a dcera trenéra zlínských extraligových hokejistů Karolína Vlachová,“ upřesnil předseda TK SK Zlín Milan Kalus, který společně s českým tenisovým svazem a agenturou RC sport prestižní akci pořádá.

Jestliže loni na hráčky čekala dotace ve výši 75 tisíc amerických dolarů, nyní je stejně jako při první klání připraveno a pětadvacet tisíc méně. „Všechny turnaje se musely uskromnit, některé byly zrušeny. I tak je akce ve Zlíně po pražském podniku domácí druhou nejvýznamnější v ženském tenisu,“ upřesnil Vlastislav Přeček z agentury RC sport. „Hlavní partner firma Monet + nese prakticky téměř celou tíhu v podobě padesátitisícové dotace. Půlmilionová podpora města a kraje bude využita především na zajištění ubytování a věci spojené s provozem turnaje.“

Na poraženou finalistku čeká ve Zlíně šek ve výši necelých čtyř tisíc USD a 64 bodů do žebříčku WTA, vítězka získá 7315 amerických dolarů a 90 bodů. „Loni mi tip na vítězku v podobě Němky Anny-Lena Grönefeld vyšel. Nyní bych pro změnu na nejvyšší stupínku rád viděl naši odchovankyni Renatu Voráčovou. Snad se ji již dotřetice bude doma více dařit,“ přeje si Kalus, podle kterého je zlínský turnaj skvělým odrazovým můstkem do velkého tenisu. „Kromě již zmiňované poslední vítězky také finalistky prvního ročníku Zakopalová s Kvitovou už patří do první stovky,“ dodal.

Český tenisový svaz už také rozhodl o majitelích divokých karet. „Do hlavní soutěže ji dostala 17letá dvojčata Karolína a Kristýna Plíškovy, Iveta Gerlová a čtvrtou obsadí belgický svaz, který nám následně uvolní místo na jejich turnaji,“ prozradil Přeček.

Mezinárodní podnik bude na osmi antukových kurtech na Vršavě zahájen již v sobotu úvodním kolem kvalifikace, která bude vrcholit v pondělí. Ve stejný den odstartuje hlavní část turnaje, kterého se zúčastní 32 tenistek. Souběžně se bude hrát také soutěž ve čtyřhře. Finále jsou na programu v sobotu a neděli, víkendové zápasy přinese ze záznamu ČT4 sport. „Opět očekáváme velký zájem veřejnosti. Pokud bude potřeba, jsme o víkendu připraveni k zvýšení kapacity hlediště instalovat mobilní tribunu,“ slíbil předseda zlínského klubu.

Vyplnit volný čas hráček a přilákat diváky do tenisového areálu mají Zlínské tenisové dny. „Jedná se o bohatý celotýdenní doprovodný program. Vyvrcholit by měl v sobotu (13. června), kdy proběhne VIP turnaj osobností, během kterého je možné získat autogram od fotbalistů Antonína Panenky a Karola Dobiáše, tenisty Jiřího Nováka, hokejistů Petra Čajánka a Jiřího Marušáka nebo herce Pavla Zedníčka,“ dodal Milan Kalus.