Zatímco první branka padla v přesilovce z dorážky, druhá trefa patří mezi výstavní, když vymetla růžek soupeřovy brány. „Až mě zaskočilo, že na ni nereagoval," poznamenal. „Před utkáním jsme si v kabině dělali legraci, že by bylo fajn napodobit páteční výhru extraligových beranů. Tak snadnou výhru jsme ale po pravdě nečekali," pousmál se.

Odveta podle Fojtíka rozhodně nebude procházkou růžovým sadem. „Naopak. 
V neděli jim citelně chyběl obránce, který si naštípl prst a musel odstoupit. Určitě budou bojovat, navíc puk je z jedné strany kulatý, stát se může cokoliv, o čemž víme své," poukázal na uplynulé ročníky útočník. „Je dobře, že se hraje až za tři týdny, alespoň budu více odpočatý. Pevně věřím, že se do finále dostaneme a již sérii nepřipustíme do zrádných nájezdů, které nám dvakrát nevyšly. Moc rád bych si opět zopakoval mistrovské oslavy, minimálně boje o ně," netají se útočník.

Kromě bojů na klubové úrovni jej po sezoně čekají také na reprezentační úrovni. Po letech v českém národním týmu jej ale čeká změna. „Po sezoně jsem na základě svého dvojího občanství požádal o přechod ke slovenskému. Podle všeho už je vše téměř vyřízené a v březnu budu moci poprvé nastoupit," těší se Fojtík, jehož k zásadní změně vedly jak ne zrovna ideální klima v české kabině, tak především neshody s managementem reprezentace. „Pomoci Slovensku je pro mě velká výzva. Mladý tým našich východních sousedů nemá takovou kvalitu jak ten český, ale stojí před námi velká výzva v březnu ve Švédsku vybojovat postup mezi elitu, kam se ale tlačí i další úspěšné reprezentace, které byly například na olympiádě, jako například Švédsko nebo Korea. Přestože nebudeme patřit mezi favority, už nedávné přátelské zápasy ukázaly, že nejsme bez šance," dodal Fojtík, který bydlí a pracuje v Brumově.