„Vyhráli a postoupili zaslouženě. Na druhou stranu jsme je dokázali potrápit. Ale jen polovinu utkání," posteskl si kanonýr domácích Linos Zlína a autor obou branek Jaroslav Vaněk.

„Samozřejmě, že jsme chtěli vyhrát, nikdo to nehrál jako přáteláček. Zápas byl atraktivní pro diváky, se vším všudy. Bohužel jsme vydrželi tempo a jen třicet minut, pak nám došly síly," doplnil jeden z řady zlínských hráčů, kteří v minulosti drželi extraligový prapor Panterů.

Dali se Panteři porazit, překvapit?

Porazit se dá každý, ale asi ne včera. Neměli jsme kvalitu, hlavně v zakončení. Soupeř naopak potrestal všechny naše chyb, my šance promarnili, nevážili si jich. Ledabyle je zahazovali, nedrželi míček na holi.

Druhá třetina byla dost ostrá. Proč?

Neberu, že by byla nějak přehnaně ostrá. Nejednalo se o přátelák, byl to standardní mistrovský zápas, třebaže v rámci poháru. Nic ostřejšího ani záludnosti jsem během utkání neviděl, což je skvělé.

Jak jste si vy, bývalý kanonýr Panterů, užíval duel?

Byl to velký zážitek. Chtěl jsem si jej užít se vším všudy, z důvodu organizačních povinností jsem byl už od dvou na hale. Viděl jsem staré známé. Mou výhodou bylo, že o jejich systému a hráčích jsem věděl vše, docela jsem si užíval čtení hry. Skvělý zážitek, jsem moc rád i za vstřelené góly. Hrozně mě to bavilo.

Umíte si představit svou případnou výpomoc Panterům?

Když jsem vyzkoušel srovnání, tak i půl roku bez superligového tréninku bych mohl v klidu hrát ještě dnes. Ale o den později jsem vystřízlivěl – vše mě bolelo. Hlavně nohy, bylo to komické, že jsem nemohl téměř vstát. Tak jednou za čas bych superligovou zátěž asi zvládl, ale každý víkend podstupovat ty bolesti, to už asi ne. (smích)

V pondělí Pantery čeká Boleslav.

To bude o něčem jiném, než s námi. Čeká je hodně těžký soupeř, budou v opačné pozici. Nyní musí čekat na svou příležitost. Poslední dobou hrají Panteři velmi dobře, jejich hra se mi líbí. Když budou hrát stejně, mohou překvapit i velkého favorita

Co jim poradíte?

Zatím je zdobí zabezpečená obrana. Hlavně ať mají zdravé sebevědomí, drží co nejdéle míček na holi a snaží se hrát na vítězství. Hlavně se nesmí bát!

A jaké ambice mají Lvi v této sezoně?

Letos máme hodně silný tým, máme trenéra, koncepci. Vše nabírá dobrý směr a i letos je našim hlavním cílem postup. V poháru jsme chtěli překvapit úplně, dostat do čtvrtfinálové skupiny. Vyřazení superligistou není ostudou, navíc jsme hrdí, že jsme naplnili halu pět stovkami diváků. Nyní chceme do národní soutěže.