„Ale na celém týmu jsou vidět nabrané zkušenosti. Hrajeme spolu déle a tím pádem jsme sehranější. A máme ustálené pětky. To je největší rozdíl," srovnal Ťopek.

Je za vámi polovina sezony, jste pátí se ziskem 16 bodů. Jste spokojení?

Ano. Až na zápas se Spartou jsme vyhráli s týmy, se kterými chceme bodovat. Můj sen byl osmnáct bodů, jsme na šestnácti, takže jsme se k němu přiblížili.

Kolik bodů by vám mělo stačit na play off?

To jsou jen spekulace. Minulý rok jsme měli po polovině sedmnáct bodů a mysleli jsme si, že tam jsme. Nakonec jsme museli o postup hrát ještě v posledním kole. Zápasy kolem Vánoc jsou nedůležitější. Hrajeme s Bohemkou a Havířovem. Když získáme šest bodů, můžeme být spokojení.

Říká se, že druhá sezona pro nováčka bývá těžší. Platí to i ve vašem případě?

Toto je moje druhá nováčkovská sezona v týmu, tak se mi to těžko soudí. Ale myslím, že herní projev je lepší než v minulé. Neztrácíme totiž body s týmy, co jsou v tabulce pod námi. Zatím se podle mě pořekadlo nevyplňuje.

V přístupu trenérů Holovky a Prudkého rozdíl vidíte?

Takticky jsou na tom víceméně stejně. Nyní ale čerpáme z letní přípravy. Po fyzické stránce jsme neztráceli ani se Střešovicemi, což si nemyslím o minulé sezoně.

Co vám schází k tomu, abyste porazili týmy, jako jsou Střešovice?

Zkušenosti z vypjatých chvil. Dnes jsme to mohli vidět. Na začátku zápasu jsme měli gólovky, které jsme neproměnili, a poté jsme měli hluché místo, které Střešovice využily a vstřelily tři rychlé branky. Silné týmy hluchá místa nemají. Když se jich vyvarujeme, o kus se jim přiblížíme.

Nebylo odvážné hrát ve třetí třetině nátlakový florbal proti Střešovicím stylem, že jim nepůjčíte míček?

Už jsme tak hráli na Czech open proti silnému Falonu a vyplatilo se nám to. Na hokejkách už máme jistotu, tak proč takhle nehrát proti komukoliv?