Nad všemi jednoznačně čněl Karel Beníček, jenž na západě Čech získal dva tituly republikového šampiona a dvakrát dohmátl coby vicemistr. Bronzovou medaili pak přidal nádavkem ve štafetovém závodě.

„S medailovými ambicemi jsme sice odjížděli, ale pět kovů bylo i pro nás příjemným překvapením,“ připustil šéftrenér zlínského plaveckého oddílu Petr Přikryl. Beníček uspěl na nejkratších znakařských tratích, na kterých se dočkal také nominace na červencové mistrovství Evropy juniorů v Helsinkách, čímž naplnil své cíle, s nimiž na republikový šampionát odjížděl. Na stometrové trati navíc vytvořil nový rekord klubu.

„Karel sice nominační limit nesplnil, jenže plavecký svaz nominoval celkem pětici sportovců, přičemž limit zaplavali pouze dva. Dostalo se tak i na další tři nejlepší podle dosažených časů,“ vysvětlil Přikryl.

Jeho svěřenec potvrdil výkonnostní vzestup také na tratích 100 a 200 metrů volným způsobem, na nichž získal v nových osobních rekordech tituly vicemistra republiky. Na stupních vítězů stanula i štafeta chlapců v závodě na 4×100 metrů volným způsobem, když ve složení Huták, Beníček, Strnad a Hovorka skončili třetí.

Čtvrté místo vybojovali ve svých nových osobních maximech Stanislav Strnad na padesátimetrové trati volným způsobem, Jana Hanuštiaková v prsařském sprintu a Diana Rochovanská na stovce. Na páté příčce shodně doplavali Jan Huták na padesátce volným způsobem a Kateřina Garguláková na znakařských distancích 100 a 200 metrů.

O tom, že formu načasovali na ten správný okamžik, svědčí také statistika, podle níž si ze 14 startujících rovných deset vytvořilo nové osobní rekordy. I proto se někteří z nich podívají tento víkend na mistrovství republiky v seniorské kategorii, které hostí již tradičně areál v Praze-Podolí. „I zde by nám mohlo něco cinknout,“ věří Přikryl.