,,Po sedmi letech mého působení v Šarovech jsem konečně v tomto turnaji uspěl,“ potěšilo Karla Bojka.

NEJVĚTŠÍMI SOUPEŘI BYLI VLADIMÍR BATOUŠEK A ROBERT GAJDŮŠEK

Ten měl v každém zápase ztížené podmínky. ,,Před turnajem jsem se domluvil se všemi ostatními soupeři, že jim v každém setu dám náskok čtyř bodů. Díky tomu jsem měl v průběhu turnaje dva kritické momenty. První s Vladimírem Batouškem, který na mě v průběhu utkání neustále mluvil a navíc měl skoro všechny servisy neregulérní. Druhé klopýtnutí mohlo přijít s naším hrajícím klubovým předsedou oddílu Robertem Gajdůškem. Ten do turnaje nastoupil s trávou na bekhendu. A na materiál já moc hrát neumím. Takže měl z Roberta docela obavy. Naštěstí jsem obě utkání zvládl, ale byly to nervy jako v normálním regulérním třetiligovém zápase,“ přiznal Bojko s úsměvem.

DUEL S LUBOREM KŘENEM ROZHODLY MALIČKOSTI

Vítěz také popsal rozhodující moment v klíčovém duelu s Luborem Křenem, který definitivně potvrdil jeho prvenství.

,Poslední střetnutí s do té doby rovněž s neporaženým Křenem bylo pro mě poměrně snadnou záležitostí. Rozhodly v něm maličkosti. Zatímco já jsem neustále pil magnézium, protože mě celý den trápily křeče a na jídlo jsem měl jenom zeleninu, tak Lubor si před nejdůležitějším zápasem dal pořádnou porci vepřových žeber a zapil to desetistupňovým Hrádkem. Je pravda, že catering byl na turnaj velkolepě připravený a nebylo jednoduché mu odolat. Já jsem však k posledním duelu nastoupil hladový a správně nažhavený, zatímco Lubor spíš bojoval sám se sebou,“ upozornil Karel Bojko s nadsázkou.

VÍTĚZOVÉ ČTYŘHRY ZTRATILI VE TŘECH ZÁPASECH JENOM JEDEN SET

Šarovská stolně tenisová jednička toužila po ještě jednou povedeném výsledku. Zvítězit také v turnaji ve čtyřhře. To se šestačtyřicetiletému matadorovi také podařilo, když deblový turnaj ovládl s Josefem Lišaníkem.

,,S výborným hokejovým obráncem HC Uherské Hradiště Lišaníkem jsme ještě nikdy společně stolně tenisovou čtyřhru nehráli. V šarovském turnaji jsme hráli trpělivě a když bylo potřeba, tak Pepa přitvrdil. Možná nás soupeři podcenili, nám se ale neskutečně dařilo a ve třech zápasech jsme ztratili jenom jeden set,“ užíval si Karel Bojko stolně tenisovou pohodu na konci minulého roku.

PRESTIŽNÍ ŠAROVSKÝ TURNAJ SE HRÁL UŽ PO PĚTATŘICÁTÉ

Předsilvestrovský turnaj ve stolním tenise se v pondělí 27. prosince hrál v Šarovech už po pětatřicáté. Zahrát si v něm mohli hráči, kteří nosí dres šarovského áčka, béčka, nebo céčka v dlouhodobých mistrovských soutěžích. Další podmínkou bylo dodržení proticovidových opatření.

NA OBČERSTVENÍ NECHYBĚL ANI PEČENÝ DIVOČÁK

Osmičku sportuchtivých měl původně ještě doplnit Petr Jahůdka. Ten si však spletl termín a místo toho navštívil ZOO Lešná.

Turnaj ve dvouhře i čtyřhře se hrál systémem každý s každým. Dvojice pro turnaj v deblu byly vytvořené na základě konečného pořadí ve dvouhrách. Vítěz hrál s osmým hráčem, druhý se sedmým, třetí se šestým a čtvrtý s pátým.

Ve vydařeném sportovním podniku se také rozdávaly parádní ceny. Velmi lákavé bylo i občerstvení. Kromě pečeného divočáka si všichni mohli pochutnat na hovězím, nebo tvarůžkovém tataráku, nebo uzeném mase. Samozřejmostí bylo vánoční cukroví.

KONEČNÉ POŘADÍ V PŘEDSILVESTROVSKÉM TURNAJI V ŠAROVECH 2021:

1. Karel Bojko

2. Lubor Křen

3. Vladimír Batoušek

4. Robert Gajdůšek

5. Libor Henzl

6. Jan Chytil

7. Petr Úředníček

8. Josef Lišaník