V loňském roce byla Karlovská padesátka zrušena úplně a letos se tedy také neobešla bez potíží. Pořadatelé oblíbeného podniku vyčkávali do poslední chvíle, zda se z nebe nesnese nějaký sníh, tak se ale bohužel nestalo. V úterý 3. února tedy organizátoři rozhodli, že závod se posune o tři týdny.

„Čekali jsme do posledního možného momentu, ale bohužel jsme kvůli nedostatku sněhu a také nepříznivé předpovědi museli závod přeložit na poslední únorovou sobotu. Jsme z toho všichni smutní, ale sněhu je opravdu moc málo. Věříme, že v náhradním termínu bude situace o mnoho příznivější,“ informoval v úterý dopoledne jeden z organizátorů závodu a místostarosta Velkých Karlovic Jiří Jurečka.

Program závodu zůstává totožný, jen se vše posune na sobotu 28. února. Prezentace proběhne v den závodu od 8 do 10.15 hodin v Základní škole ve Velkých Karlovicích.

Start je naplánován na 10.15 za kostelem p. Marie Sněžné. Prvních pět v hlavní mužské kategorii M1 obdrží finanční i věcnou cenu. Nejrychlejší běžec na dlouhé trati získá putovní pohár, obhajobou v roce příštím jej může získat natrvalo. Ostatní vítězové obdrží ceny věcné a památeční.

Trasa Karlovské padesátky by již neměla vést prudkými úseky Hanzlůvky a Lemešné, ale převážně po „rovňách“ údolí Léskového. Stejně jako v uplynulém ročníku je plánováno občerstvení v cíli formou švédských stolů, a sice bez omezení podle vlastního výběru.