„Zatím to byla jednorázová akce. Ale možná se spolupráce rozvine v něco dalšího,“ prozradil.

Poslední tři sezony patřil 37letý jezdec košickému MM Rally Teamu. Loni vybojoval triumf ve slovenském šampionátu, tím se ale spolupráce uzavřela.
„Dosáhli jsme na to, na co jsme měli dosáhnout,“ vysvětlil.

Před dvěma měsíci Valoušek přiznal, že jej láká účast v českém mistráku, kde se stal mistrem před šesti a půl lety. Jenže této šance se mu nedostalo a do auta jej vrátila až pobídka slovenského Icari Rally Teamu, který kvůli zdravotním problémům Ondřeje Bisahy hledal náhradní obsazení.

PORADIL SI I S NEZNÁMÝM FORDEM FIESTA R5

Sázka na Valouška a navigátorku Havelkovou se mu vyplatila – posádka dojela na Rally Rožňava stříbrná. Navíc v jiném voze, než byla zvyklá – namísto Škody Fabia R5 řídila Ford Fiestu R5.

„Myslím si, že tým byl určitě spokojený. A my také, maximálně. Ještě týden předtím jsme nevěděli, že budeme závodit a s autem jsme nebyli sžití,“ uvedl Valoušek.

Nyní je v očekávání, jestli v týmu bude pokračovat a dál bude obhajovat slovenský titul. Icari Rally Team řeší finanční zajištění.

„Byla by to optimální varianta, kdyby se to povedlo. Uspokojilo by mě to a měl bych chuť závodit,“ přeje si zkušený soutěžák.
Pokud totiž dostane negativní odpověď, sezona pro něj skončí skoro dřív, než začala. Jiná forma jezdění momentálně neexistuje.

„Ale nehroutím se z toho. Když nepojedu, nesesypu se z toho. Úplně v pohodě,“ prohodil Valoušek.

K období nejistoty se vyjádřil klidně, nicméně úsměv pochopitelně chyběl. Ten se mu objevil na tváři až při dotazu, jak pokračuje spolupráce se spolujezdkyní Veronikou Havelkovou a jak s ní prožívá současné chvíle.

„Verča je nejlepší na světě. Pořád držíme při sobě,“ svěřil se radostně sympatický závodník.