„Byl to pro nás vůbec první společný závod, a hned takový úspěch,“ rozplývala se Hana Hančíková, nejzkušenější členka zlínské štafety, která celý závod rozjížděla. „Vydařil se mi start. Kvůli regulérnosti stála všechna kola na startovní čáře a na pokyn startéra jsme k nim nejprve museli doběhnout. Soupeřky jakoby v tomto rozběhu zaspaly a já jsem vyjížděla jako první,“ pochlubila se zlínská závodnice.

Ta ovládla první dvě kontroly a teprve potom se na ni začaly dotahovat i další soupeřky. Přestože měla v úvodu nejdelší úsek, velkou ztrátu nenabrala a své sestře Kateřině předávala na pátém místě. „Byla jsem se svým výkonem hodně spokojená. Na prvním úseku většinou jezdí reprezentantky a s těmi se mi dařilo držet krok, přestože letos beru horská kola jen jako zpestření letní přípravy,“ poznamenala juniorská mistryně z předloňského roku na klasické trati.

Také po druhém úseku se rodinný klan Hančíků držel v elitní pětce. Ve finiši pak mohl využít skutečnosti, že i Barbora Hančíková ještě nedávno patřila k elitním juniorským závodnicím a oblékala dres České republiky. Pak ji sice zabrzdila operace kolena, ale závodit nezapomněla. Na třetím úseku dojela své soupeřky a v bitvě o třetí místo urvala bronzové medaile pro zlínské rodačky. „Největší radost měl asi táta. Piplal se s námi už odmalička a Barču bere skoro jako naši sestru,“ pousmála se Hana Hančíková.

Ta pak potvrdila příslušnost k tuzemské špičce i v nedělním závodě Českého poháru na klasické trati, kde brala v absolutní klasifikaci osmé místo. Mezi Češkami dojela pátá. „Ze svého výkonu jsem měla ještě lepší pocit než ve štafetách. Hlavně mě potěšilo, že ztráta na nejlepší nepřesáhla ani dvě minuty, což je velmi dobrý výsledek. Když jsem v květnu přesedlala z lyží na kolo, špička mi ujížděla i o dvacet minut,“ přiznala členka české lyžařské reprezentantce do 23 let.

Zlínská závodnice navíc ještě zvládla na konci června vybojovat na cross country v Odolené Vodě, které se jelo jako univerzitní mistrovství České republiky, bronzovou medaili. „Docela mě to chytlo a dostala jsem i konkrétní nabídku od jednoho týmu, abych za něj závodila. Ještě si to nechám projít hlavou, nicméně jako doplňkovému sportu v letní přípravě bych se tomu asi příliš nebránila,“ přiznala Hančíková.