Pořadatelé z Orlu Valašské Klobouky vypsali celkem sedmnáct kategorií od nejmladšího žactva až po veterány. Připraveny jsou tratě různé délky. Nejmladší žactvo startuje v 10 hodin, aby si v okolí valašskoklobouckého fotbalového hřiště zazávodilo na 450metrovém okruhu. Hlavní kategorie mužů, žen, veteránů, juniorů a juniorek uslyší startovní výstřel ve 12 hodin.

Muži a junioři pojedou 22,5 kilometrů dlouhý závod rozložený do pěti okruhů, ženy a juniorky poměří síly na třech okruzích o celkové délce 13,5 kilometru. Prezentace probíhá od 9 do 12 hodin a celé zápolení vyznavačů horských kol moderuje DJ Vašek Řepa.

,,Hlavní okruhovou trať jsme připravili v okolí fotbalového hřiště, ale také na přilehlých loukách a v lesích Bílých Karpat. Zvlášť atraktivní je stoupání chodníkem ke Královci, které důkladně prověří síly všech bikerů," upozorňuje za pořadatele na náročnost závodu Radek Bačo. Vítězství na Valašsku z loňského roku obhajují domácí Milan Zvonek a Michaela Janků z formace Valachbajk CykloMira.

(hot)