Regionální plážoví volejbalisté se v Kooperativa Cupu zlepšují

Ještě výraznější zlepšení zaznamenali provozovatel zlínských kurtů na Zeleném Petr Chromý s Igorem Stejskalem. Po dělené deváté příčce u Máchova jezera se na jihu Čech radovali ze třetí pozice.

„Zatím jsme toho moc nenatrénovali. Potřebujeme hlavně hrát, což se nám v Budějovicích podařilo,“ radoval se bývalý libero Fatry v šestkovém volejbale.

Druhý turnaj Kooperativa Cupu přitom pro zkušenou dvojici nezačal vůbec dobře. Po porážce od páru Gottwald/Parkán museli do oprav. V nich však čtyřikrát zvítězili a cestou do semifinále vrátili svým přemožitelům úvodní prohru. „Mladí nevydrželi a skrečovali, staří psi je uhonili,“ smál se Chromý, přestože v následném semifinále podlehl se Stejskalem dvojici Kolář, Tichý.

Nejúspěšnější zlínský plážový volejbalista však s výkony v úvodu sezony příliš spokojený není. „Ještě to není ono. Každý jsme měli v zimě jiný program. Já hrál šestkový volejbal a Martin byl pořád v posilovně. Dostáváme se do toho pomalu,“ posteskl si Kolář.

Kolář s Tichým budou trénovat s českým párem číslo jedna

I proto raději změnili podmínky přípravy a z Brna zamířili do Prahy, kde budou trénovat se současnou nejlepší českou dvojicí Lébl, Bíza.
„Potřebovali jsme přípravu oživit. A od nich se můžeme hodně naučit,“ dobře ví Pavel Kolář.

Zatímco jejich noví tréninkoví parťáci vyhlásili útok na letní hry v Pekingu 2008, Kolář s Tichým se drží při zemi. „Stavíme si postupné cíle, olympiáda je hodně vysoko,“ pravil dvaadvacetiletý rodák z Vyškova.

Skromnější plány mají i Chromý se Stejskalem. „Chceme objet všechny turnaje Kooperativy a kvalifikovat se do hlavní soutěže Sony Ericsson Cupu,“ přeje si Chromý.

„Zatím jsme toho moc nenatrénovali. Potřebujeme hlavně hrát, což se nám v Budějovicích podařilo.“ Petr Chromý