„Jako tým jsme byli ocenění hlavně za titul, protože jsme byli jediným sportem, kterému se to v nejvyšší soutěži povedlo. Individuální ocenění jsem získal za dlouhodobě dobré výsledky a reprezentaci města,“ míní bývalý hráč Ostravy, Orlové nebo Hustopečí, jenž si hned ve své premiérové sezoně na severu Evropy připsal největší úspěch kariéry, když s týmem Naestved BTK ve finále dánské extraligy přemohl favorizovaný celek Roskilde BTK a získal mistrovský titul.

Úspěchem stolních tenistů loni žilo skoro celé čtyřicetitisícové město, jiné vítěze mít populární anketa vlastně ani nemohla.

„Ocenění mě velice potěšilo. Bylo to zároveň i takovým oživením vzpomínek z vyhraného titulu,“ říká Koldas.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v kongresovém centru. „Bylo tam kolem sedmi set lidí. Program byl velice pěkný, atmosféra perfektní. Dokonce vystoupil zpěvák z Eurovize,“ informuje jednadvacetiletý šampion.

Součástí galavečera byla také stolně-tenisová exhibice? Koldas se spoluhráčem předvedl návštěvníkům základní údery, poté naznačili klasický trénink. „Na pódiu byl postaven stůl. Trvalo to tak pět minut. Chtěli jsme, aby lidé viděli trošku rychlost a na závěr nechyběly ani vysoké balony,“ líčí s úsměvem.

Hokejisté Zlína (žluté dresy) v závěrečném kole Tipsport extraligy vyzvali Pardubice.
Objektiv Jana Zahnaše: Zapálené svíčky i vzkaz fandů. Berani opustili extraligu

Sám si večer náramně užil, ve společnosti dalších úspěšných sportovců a pozvaných hostů se cítil příjemně.

„Takové akce mám nesmírně rád. Jsou součástí toho, co dělám a mám trošku možnost na nich vypnout a přijít na jiné myšlenky a také se potkat s jinými sportovci a lidmi,“ říká.

Koldasovi se daří i v letošní sezoně. S týmem Næstved se momentálně nacházejí na druhém místě dánské extraligy, za pár týdnů startuje play-off, která bude znovu klíčovou.

„Sezonu mám zatím perfektní. Mám pouze dvě porážky, startoval jsem na mistrovství Evropy a také poprvé vyhrál turnaj TTSTAR,“ hlásí.

Příjemné období mu kazí jen dění na Ukrajině, kterou už druhý týden okupuje sousední Rusko. Situace na východě sledují také v Dánsku.

„Je pravda, že se to i tady hodně řeší. Musím říct, že všichni lidé, se kterými jsem se potkal, podporují Ukrajinu. Stejné je to i v médiích i na sociálních sítích. Také jsou zde různé sběrny oblečení a transparentní účty na podporu,“ dodává.