Při zdravotních problémech Jana Krejčího, který zřejmě vynechá celou sezonu, trenér zlínské sálové cyklistiky Pavel Landt hledal pro Struhaře parťáka. Řešení bylo více než netradiční. „Nechal jsem na hráčích, aby se dohodli, kdo Krejčího zastoupí. Že to ale bude brankář Ludvík Písek zdruhého týmu, se mi nezdálo jako nejlepší řešení. Postavit dva gólmany bylo riziko. Teď jsem ale rád že jsme ho podstoupili,“ zhluboka si oddechnul spokojenýLandt.

Ve Svitávce se zlínská dvojice pozvolna sehrávala. „Klíčovými okamžiky se ukázaly poslední sekundy zápasů. Hned vprvním zápase snejslabší Duklou Brno jsme zbytečně ztratili vítězství vposledních pěti vteřinách. To nebylo vůbec dobré a náladu jsme měli na bodu mrazu. Bylo těžké se zkoncentrovat na zápas sfavorizovanou SC Svitávkou. Nakonec jsme uhráli další cenný bod, přičemž se nám nepodařilo dát vítězný gól do prázdné brány,“ lituje první muž týmu Martin Struhař.

Remíza sfavoritem Zlín povzbudila. „Vnásledujícím zápase to odnesl Favorit Brno Iprohrou 4:5. Naopak jedinou ztrátu jsme utrpěli stýmem MO Svitávka, kdy jsme těsně před koncem inkasovali gól na 3:4. Nebýt vposledním zápase sdruhým týmem brněnského Favoritu závěrečného pochybení pana rozhodčího, tak jsme tento zápas mohli vyhrát,“ je přesvědčen Struhař.

Itak sprůběžnou čtvrtou příčkou ve Zlíně panuje spokojenost. „Ještě nás ale čekají tři extraligová kola. Pokud naši pozici udržíme nebo dokonce zlepšíme, tak se určitě kvalifikujeme do závěrečného turnaje boje omistra,“ věří Martin Struhař.

Pro hlavního kouče zlínského klubu byl víkendový výsledek prvního výběru milým překvapením. „Prioritou našeho oddílu je samozřejmě extraliga, ale dobrých výsledků chceme dosáhnout ivprvní a druhé lize, kde máme také zastoupení. Oříškem teď pro mě zůstává vhodná skladba hráčů těchto týmů,“ přiznal PavelLandt

Výsledky Zlína na úvodním turnaji ve Svitávce: Zlín– Favorit Brno I5:4,– Favorit Brno II 4:4,– Dukla Brno 4:4,– MO Svitávka 3:4,– SC Svitávka2:2.

Průběžné pořadí I. ligy: 1.SC Svitávka (skóre 35:15) 11bodů, 2.MO Svitávka (28:16) 9, 3.Favorit Brno II (27:25) 8, 4.Zlín (18:18) 6, 5.Favorit Brni I(22:28) 6, 6.Dukla Brno (15:43) 1.