Do brány se po několikaměsíční pauze postaví zkušený Martin Struhař, jehož doplní Ludvík Písek. „Tato dvojice již v uplynulém ročníku absolvovala několik zápasů nejvyšší soutěže,“ upřesnil trenér zlínských sálových cyklistů Pavel Landt.

Jeho svěřenci po úvodním ze čtyř turnajů okupují předposlední místo s minimálním odstupem na postupové příčky na finálový turnaj o titul MČR. „V úvodních kláních si naše mladá dvojice vybrala nováčkovskou daň, kdy řadu utkání prohrála pokaženými závěry. Nyní je v našich silách vybojovat sedm bodů a vyhoupnout se mezi čtveřici nejlepších,“ je přesvědčen Landt.

Jejich role však nebude vůbec lehká. V Želechovicích se totiž představí hned pět mistrů světa v kolové. „Největším tahákem je určitě Berger, trojnásobný šampion. Za největší favority jsou považováni úřadující mistři Hrdlička s Hasoněm v dresu SC Svitávka a první tým Favoritu Brno Skoták se Šmídem,“ láká na kvalitní kolovou trenér Zlína Pavel Landt.

Systém turnaje je jednoduchý. Od 10 hodin se v zápase hraném dvakrát sedm minut utká šest týmů systémem každý s každým. Poslední duely by měl být dohrány okolo 15. hodiny.