„Aneta se ukázala jako zkušená závodnice, která na vrcholné soutěži předvedla vesměs výkony na a za hranicí svých osobních rekordů,“ chválil svou svěřenkyni trenér zlínského atletického klubu Stanislav Laciga. Důkaz poskytla hned úvodní šedesátka přes překážky, kterou Komrsková proběhla v novém osobním maximu 9,19 sekundy.

Trochu hůř si vedla zlínská juniorka ve výšce a s výkonem 163 centimetrů dvakrát spokojená nebyla. „Aneta prodělala malou krizi. Strach z dobře rozjetého závodu ji trošku svazoval,“ poznamenal Laciga. Navíc hned vzápětí přišel vrh koulí. „Přáli jsme si výkon přes deset metrů. Dlouho se to nedařilo, ale v poslední sérii to přišlo,“ pochvaloval si zlínský trenér.

Poté již bylo jasné, že o medailích bude rozhodovat především skok do dálky. Komrsková zvládla zajišťovací pokus, tím se uklidnila a své galapředstavení vyšperkovala posledním skokem a novým osobním rekordem o délce 562 centimetrů. Medaili tím tedy měla více méně v kapse, na závěrečné půlce však zkusila ještě zabojovat o mistrovský titul, ačkoliv vedoucí Alenu Galeriovou by musela porazit o plných šest vteřin.

Pražská vícebojařka však neponechala nic náhodě a vedoucí pozici si dokázala s přehledem ohlídat. Přesto lze zisk stříbrné medaile považovat za velký úspěch. „Velkou zásluhu na tomto výsledku má především trenér Martin Hála, který Anetu dříve připravoval. Já mám radost z toho, že se projevil hlavně posun v dálce a na překážkách, protože těmto disciplínám jsme se hodně věnovali. Za dva týdny si tyto disciplíny spolu s výškou zopakujeme i na republikovém šampionátu jednotlivců,“ doplnil trenér nové juniorské vicemistryně republiky v halovém víceboji.