A to i přesto, že tovární pilot Škody Motorpsort vyhrál 5 z 9 odjetých rychlostních zkoušek. „Bohužel se mi zde letos nevyhýbají defekty. Neklesáme ale na mysli a jdeme dál bojovat. Je v našich silách opět vyhrát Barumku,“ je přesvědčen 36 rodák z Opočna.

Jste spokojení se sobotní etapou?

Moc ne. Výkon za volantem v autě nebyl špatný, ale defekty to vše ovlivnily strašně moc. Bohužel jsme hned třikrát prorazili pneumatiku, což se nám už dlouho nestalo.

Bylo to z důvodu jezdecké chyby?

Na prvním Semetínu o příčině defektu nevíme, asi někde v katu jsme o něco zavadili. Ve druhém průjezdu Slušovic jsme bohužel trefili v krajnici zarostlou skálu, která po prvním průjezdu dvou stovek vozů vylezla, oleštila a my o ni nevěděli.

Je ve vašich silách smazat v neděli 17 vteřinovou ztrátu?

V našich silách je vždycky a všechno. (úsměv) Boj o vítězství stále hratelné je, i když to bude těžké. Alexej Lukjaňuk boj o prvenství rozhodně nevzdá, ovšem my se nevzdáváme a pokusíme se opět dostat do čela.

Na neděli je předpověď deštivá. Vyhovuje vám to?

To teprve uvidíme. Musíme zvolit správné pneumatiky, ale protože jedeme na michelinkách, nejsou možnosti ideální. Snad se nám volba v neděli podaří.

Barum Rally 2018 - sobota RZ2 Březová, 5 Kudlovice  a 8 RajnochoviceBarum Rally 2018 - fotogalerie sobota RZ 2 Březová, RZ5 Kudlovice a RZ8 Rajnochovice
Kopecký vyhrál pět z devíti erzet, v čele Barumky je ale po sobotě Lukjaňuk
Zdroj: DENÍK/Martin Břenek