„Jezdecky to nebylo špatné, ale hned třikrát jsme měli defekt,“ označil za rozhodující v sobotním měření sil na čtyřech úsecích Jan Kopecký, jenž aktuálně ztrácí necelých 17 vteřin na vedoucího Rusa Alexeje Lukjaňuka.

„Jsme šťastní. Dnes to bylo opravdu těžké, protože jsme při volbě pneumatik nevsadili na optimální směs. Každopádně mým plánem pro druhou etapu je ztratit méně než deset vteřin,“ pousmál se lídr a vedoucí muž evropského šampionátu Lukjaňuk.

"V nedělise bude zase závodit. Mám ale dobrý pocit z auta, jedu si vlastní tempo a nechybovali jsme, což mi dodává jistotu. Nechci nějak přehnaně riskovat, ale určitě se nechci jen tak nechat připravit o vedení. Uvidíme, jak se bude závod vyvíjet, rozdíl není velký. Pokud ovšem pojedeme stabilně a podaří se nám dobře zvolit pneumatiky, věřím, že máme šanci to udržet," dodal ruský bohatýr.

Barum Czech Rally Zlín 2018. Cíl na náměstí Míru.
Nedělní finiš Kopeckému zajistil sedmé vítězství na Barumce

Na bronzové příčce vstoupí do nedělní podle meteorologů deštivé etapy Rus s lotyšskou licencí Nikolaj Gryazin.

"Jel jsem si svoje tempo, protože mým hlavním cílem je držet si náskok před konkurenty v kategorii U28. Proto jsem moc netlačil, ale ani nejel pomalu," konstatoval mladý pilot.

" Sobotní etapa ovšem nebyla vůbec jednoduchá, protože jsme čekali sucho, ale na Semetíně a po něm to bylo hodně mokré. Hlavně na konci Rajnochovic to pěkně klouzalo. V závěru jsme se ale pěkně svezli," zubil se pilot s lotyšskou licencí.

"Popravdě jsem trošku překvapený, jak vysoko ve výsledkové listině jsme, ale sobota byla tak trochu bláznivá a mohlo se stát cokoliv. Nebojovali jsme o pódium, chceme ale získat maximum bodů v naší kategorii," zdůraznil Gryazin.

Nejlépe z regionálních posádek na tom je pátý Miroslav Jakeš a osmý Jaromír Tarabus. "Druhá sekce byla určitě lepší. Museli jsme se trochu zklidnit, protože ráno jsem ztratil na první trojku zbytečně moc vteřin. Teď už to šlo, jenom na Rajnochovicích jsem byl trošku venku,"přiznal Miroslav Jakeš.

" Jsme kousek za Sordem a osobně se v neděli těším hlavně na Kašavu, kde bychom to mohli stáhnout. Tato sekce bude pro všechny nová, ale začátek znám. Uvidíme," posumál se sympatický pilot ze Vsetínska.

"Největší problém pro mě budou asi Halenkovice. Pokud na trati voda a pršet, pojedeme na mokrých pneumatikách. Už se těší," dodal Jakeš.

Barum Czech Rally Zlín 2018. Páteční noční městská rychlostní zkouška. Kopecký
Městskou rychlostní zkoušku opanoval Kopecký, Sordo až 11.

Průběžné pořadí po 1. etapě Barum Rally (po 9 z 15 RZ)

1. Lukjaňuk Alexej - Arnautov Alexej (Ru., Ford Fiesta R5)1:10:18.7
2. Kopecký Jan - Dresler Pavel (Škoda Fabia R5) + 16.8
3. Gryazin Nikolaj - Fedorov Y. (Rus., Škoda Fabia R5) + 33.2
4. Sordo Dani - Del Barrio C. (Šp., Hyundai i20 R5) + 50.5
5. Jakeš Miroslav - Machů Petr (Škoda Fabia R5) + 1:01.0
6. Mareš Filip - Hloušek Jan (Škoda Fabia R5) + 1:33.6
7. Kreim Fabian - Christian Frank (Škoda Fabia R5) + 1:44.9
8. Tarabus J. - Trunkát Daniel (Škoda Fabia R5) + 1:55.2
9. Ingram Chris - Whittock Ross (Brit., Škoda Fabia R5) + 2:02.4
10. Magalhães B. - Magalhães Hugo (Port., Škoda Fabia R5) + 2:50.7

14. Tlusťák A. - Vybíral Ivo (Škoda Fabia R5) + 5:03.3
16. Pospíšilík T. - Hovorka Jiří (Škoda Fabia R5) + 5:42.8
17. Jelínek Jan - Ingr Petr (Mitsubishi Lancer Evo IX) + 6:36.2
23. Březík Martin - Omelka Marek (Škoda Fabia R5) 7:37.5

Barum Czech Rally Zlín 2018. - RZ 12 Kašava a RZ 14 Maják
48. ročník Barum Czech Rally Zlín