M„S počtem 123 posádek jsme spokojení, máme kvantitu, ale i kvalitu, kterou nám může závidět nejeden nejen tuzemský podnik. Čekám dramatické souboje,“ netají se šéf závodu Josef Minařík.

Na startovní listině najdeme hned 16 vozů prestižní kategorie R5 a navíc tři WRC. Vedle obhájce titulu Tomáše Kostky budou v popředí jistě tvrdit muziku i další přední regionální piloti Miroslav Jakeš, Jaromír Tarabus, Roman Odložilík, Antonín Tlusťák či Ondřej Bisaha.

„Samozřejmě že jsme lákali taková esa, jako je světový šampion Jan Kopecký či vicemistr Václav Pech, která u nás na začátku druhého milénia vyhrála, ale mají jiný program. Oslovili jsme i Romana Krestu, ale ten už nyní na Kopné startuje, jen když potřebuje testovat svůj vůz či své dovednosti před dalšími starty v sezoně,“ poznamenal Minařík.

Lukáš Buchta slaví triumf v Clark cupu.
Buchta se vrací ze zámoří do Zlína. Dohodl se na jednoleté smlouvě

Jubilejní ročník startuje v sobotu v 9 hodin z náměstí Svobody ve Slušovicích, přičemž na soutěžní posádky čeká téměř dvě stě kilometrů dlouhá trať, která obsahuje 7 rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 69,2 km. V cíli soutěže, opět na slušovickém náměstí, se vítězná posádka objeví po čtvrt na pět odpoledne.

„Pojedeme opět tři úseky rychlostních testů – Zádveřice, Kameňák a Kopná. Vycházíme z loňského formátu, který se nám osvědčil. U tradičního úseku Kopná je novinkou v závěru rychlostní zkoušky divácká zóna u bývalých tenisových kurtů ve Všemině. Soutěž startuje už v pátek od 17 hodin shakedownem z Neubuze do Slušovic,“ upřesnil Minařík.

Kopná otevře i osmidílný šampionát historických automobilů. Mezi třiadvaceti přihlášenými jsou největšími favority loňský vítěz Kopné a úřadující vicemistr Vlastimil Neumann (Ford Escort RS Cosworth), dále Martin Černý (Lada VFTS) a Petr Jurečka (Subaru Impreza 555).

„Podobně jako loni pojedou historici na začátku startovního pole. Jsme rádi, že se nám přihlásilo více posádek než posledně. Právě přidělení šampionátu historických automobilů v rallye byla naše podmínka pro opětovné pořádání Kopné před dvěma lety. Autoklub nám vyšel vstříc, pořadatel je v dnešní době rád za každé vozidlo na startu. Fanoušci se mají rozhodně na co těšit,“ dodal Josef Minařík.

Program 25. ročníku Kopné

9.00: start na nám. ve Slušovicích

9.13: 1. RZ Zádveřice

10.01: 2. RZ Kameňák

11.50: 3 RZ Zádveřice

11.45: 4. RZ Kopná

14.22: 5. RZ Zádveřice

15.10: 6. RZ Kameňák

15.38: 7. RZ Kopná

16.18: cíl na nám. ve Slušovicích