Mezi dvouletými vozy neměl konkurenci a dokonce předstihl i Britku Katherine Legge na Audi A4 DTM modelové řady 2008. Čtrnácté místo v cíli považuje Kostka za výtečný výsledek a jako bonus vidí již zmiňovaný fakt, že kromě obou týmových kolegů se dokázal dostat i před Katherine Legge. „Po vleklých potížích s aerodynamikou bylo auto tentokrát naprosto dokonalé. Moc děkuji celému týmu, který odvedl perfektní práci. Jezdil jsem během závodu časy, které byly na úrovni ročních aut. S tím naším dvouletým to prostě bylo maximum možného a z celého dění během víkendu mám velice dobrý pocit,“ řekl po závodě Tomáš Kostka.

Nedotáčivost auta v předchozích podnicích byla podle něj způsobena předními splittery, které mají zajišťovat přísavný efekt pro přední nápravu. „Ty předchozí byly konstrukčně a tvarově řešeny jinak než nové, které jsme dostali od AudiSportu. Inženýři nakonec potvrdili, že právě s ročníkem 2007 byly na některých tratích tyhle aerodynamické problémy zaznamenány. Ztráta přítlaku na přední nápravě pak měla za následek naprosto nevypočitatelné chování auta. Už v Roll - Outu se v pátek ukázalo, že největší problém byl tady,“ vysvětlil zlínský pilot.

Na krátké trati, kde bylo v neděli odpoledne pořádně husto, ovšem musel dávat pozor i na další věci. Hned po startu se vyhýbal jedné ze dvou dívek ve startovním poli, které zhasl motor. „Musel jsem hodně zpomalit a dostal se přede mě Christian Bakkerud. Během tří kol jsem ale dostal auto i gumy do optima a předjel ho,“ líčil Kostka. Tím, jak stabilně se mu dařilo udržovat tempo a soupeři se střídali v boxech na povinných zastávkách, postupoval pilot stáje KOLLES Futurecom - BRT dopředu.

V jeden moment byl dokonce dvanáctý, pak ale musel také do boxů k výměně obutí a v závěru závodu si držel čtrnáctou pozici. „Trochu mazec byl v samém konci, kdy dokonce dvakrát za sebou musel na trať Safety Car. Vždycky po restartu bylo na trati poněkud těsno, ale všechno jsem ustál bez problémů,“ pochvaloval si zlínský jezdec, jenž tak po sobotním osmnáctém místu z kvalifikace vylepšil svůj výsledek hned o čtyři příčky.
Do konce letošní sezony čekají Kostku ještě tři závody v prestižní sérii DTM. Ten první už za dva týdny v Barceloně.