Roli však nakonec přijal. „Asi jo, dvakrát jsme dojeli na bedně. Nicméně Honzovi Kopeckému se asi nebudu moct ani přiblížit, má se stejným autem hodně najeto. Je to hlavní favorit, jestli mu všechno klapne na sto procent, tak o minutu a možná víc vyhraje. My si pojedeme své tempo a uvidíme. Nic nás netlačí, žádný stres kvůli výsledku v mistráku. O to lépe," pravil Kostka.

Jaký výsledek by jej ale přece jen potěšil? „Když dojedeme do cíle, můžeme dosáhnout dobré pozice. Nepohrneme se do žádných rizik, protože auto opravdu trestá chyby. Nicméně vše ladíme a každým kilometrem jsme jistější. Pozice v šestce by pro mě byla super," prozradil okruhový specialista.

Dále také přiznal, že přemlouval svého švagra Romana Krestu, aby usedl za volant a opět se na Barumce s jezdci konfrontoval. „Do poslední chvíle jsem myslel, že s R5 pojede. Ale nakonec říkal, že je to těžké jet a zároveň dirigovat tým," uvedl Kostka.

Sympatický závodník zažije v letošní zlínské soutěži jubileum – pojede ji podesáté. To je správný čas pro to, aby ji pojal svátečněji, respektive aby v cíli měla ještě nějakou dohru.

„Ještě k tomu čtvrteční narozeniny, takže to už se ztratí. Ale pokud dojedeme nějak obstojně, tak po závodě určitě nějaká oslava proběhne. Na Barumku se moc těším, je to můj nejoblíbenější závod. Jsem plný očekávání," neskrýval dobře naladěný jezdec. ⋌(jš, mb)