„Výkony i výsledky jsou zatím za očekáváním,“ přiznává obránce a nejproduktivnější Panter Matěj Kostka.

Podle šestadvacetiletého zadáka na tom Otrokovice měly být mnohem lépe. „Body musíme sbírat hlavně s mužstvy, která se v tabulce pohybují kolem nás, což je třeba Bohemka nebo Tatran Střešovice, se kterými jsme těsně prohráli,“ říká Kostka.

Naposledy Panteři neuspěli ani doma s Vítkovicemi. Tradičnímu rivalovi a poslednímu vicemistrovi podlehli o gól.

Tým vedený trenérem Michalem Kvapilem je po sedmi kolech až sedmý.

Šestý Liberec má aktuálně šest bodů k dobru. „Už je tam menší díra, ale ztráta pořád není velká,“ tvrdí Kostka. „Tabulka docela zkresluje. Vždyť v šestce je třeba Liberec, který zatím hrál pouze s Vítkovicemi, jinak měl slabší soupeře a v tabulce bude klesat,“ předpokládá otrokovický bek.

Panteři ani po rozpačitém vstupu do sezony nemění cíle a dál pomýšlejí na pozici v elitní čtyřce. „Sezona je dlouhá, před námi je spousta kol. Pořád chceme být co nejvýš. Jak na tom doopravdy jsme, ukáže polovina základní části,“ uvedl Kostka.

Otrokovičtí florbalisté jdou po kostrbatém rozjezdu nahoru. Herní projev se pomalu, ale jistě zlepšuje. Moravany momentálně nejvíce trápí útočná fáze. „Největší bolestí je koncovka. Dáváme málo gólů. Jinak obrana se dá,“ říká šestadvacetiletý zadák.

Panterům citelně schází zraněný útočník Lukáš Pešat, který má zlomenou nohu. „Není to o jednom hráči, i když zrovna jeho bodový příspěvek nám bude chybět, což se už lehce projevuje,“ říká Kostka. „Lukášova kreativita nám schází. Věřím, že někteří další hráči, jako třeba Ladislav Gál, jeho pozici nahradí a začnou střílet branky,“ doufá.

Otrokovickým chvíli trvalo, než si zvykli na specifický povrch v nové sportovní hale. „Přechod byl dlouhý a náročný,“ usmívá se Kostka. Hodně pomalá a poměrně měkká palubovka nevadila pouze domácím borcům, ale hlavně soupeřům. „Hodně týmů si na plochu stěžovalo. My už jsme si na povrch zvykli. Mně to přijde v pohodě,“ líčí.

Co nejvíce florbalistům na nezvyklé palubovce vadí? „Čepel hole se při větším tlaku zadrhává. Komplikuje to střely, přihrávky i vedení míčku. Jinde jsou povrchy tvrdší,“ upozorňuje Kostka. Že zkušenému obránci měkčí plocha nevadí, dokazují také statistiky.
Šestadvacetiletý bek si v průměru drží bod na zápas. Ke čtyřem vstřeleným brankám přidal tři gólové asistence a je neproduktivnějším otrokovickým hráčem. Na zlínského rodáka budou Panteři spoléhat i v sobotním duelu proti Chodovu.

Superligová bitva se ale neuskuteční v Praze, nýbrž v Milevsku. „Může to být pro nás lehká výhoda, soupeř totiž nebude hrát doma, kde je zvyklý. Neznámé prostředí by nám mohlo pomoct. Každopádně nás čeká jeden z nejlepších týmů u nás, i tak ale chceme bodovat,“ dodává Kostka.