Tradiční exhibici, spojenou s ukončením rallyeové sezóny, Kostka opanoval již po páté a to přesto, že za volantem závodního vozu již pěkně dlouhou dobu neseděl. V devítileté historii se tak stal rekordmanem soutěže.

,,Je to paráda. Přestože je to jen exhibice, asi každý závodník chce jet co nejrychleji. A mně ani dlouhá pauza problémy nedělá, protože řídit takový vůz jako je fábia R5 je opravdu radost," líčil dojmy ze svého letos teprve druhého startu v rally sympatický pilot z Březnice u Zlína.

Ten pilotoval vůz připravovaný týmem svého švagra Romana Kresty.

,,Auto bylo opět parádně připravené, za což Romanovi a celému jeho týmu patří velký dík. Fungovalo prostě jako švýcarské hodinky," neskrýval nadšení z vozu Kostka, který stíhal kromě rychlé jízdy vnímat i davy lidí kolem tratí.

,,Je až neuvěřitelné, jak stále domácí rally sport táhne diváky k tratím. A ve Slušovicích byla již tradičně parádní divácká kulisa, která potěší a namotivuje k parádním výkonům jistě každého pilota," ví dobře nedávný mistr republiky ve sprintrally Tomáš Kostka.

Druhé místo v soutěži postavené na okruhu kolem dostihové dráhy a na klasické rychlostní zkoušce s názvem Fagus vybojovala posádka Roman Odložilík - Martin Tureček.

,,Nová Fábie R5 nám doslova parádně sedla do ruky. Snažili jsme se sice jet čistě a bez chybiček, ale Tomáš Kostka je prostě frajer, který se jen těžko poráží. Proto jsme i se druhým místem nadmíru spokojeni," líčil s úsměvem na tváři Roman Odložilík, který zatím o další sezóně nemá úplně jasno.

,,Budeme teď chystat naši Fiestu na prodej, takže co bude příští rok ještě nevíme. Každopádně Fábie se nám moc líbí, takže si jistě nějaké starty za jejím volantem třeba jen tak pro pobavení naplánujeme," těší se na další starty ve voze s okřídleným šípem ve znaku Odložilík. T

řetí skončila ve Slušovicích smíšená posádka také se Škodou Fabia R5 Václav Kopáček s Barborou Rendlovou, čtvrtý pak polský pilot Grzegorz Grzyb.

Jediný vůz R5, který nebyl původem z mladoboleslavské automobilky řídil na tratích v okolí Slušovic Ondřej Bisaha. A se svým Fordem Fiesta R5 nakonec soutěž dokončil na šestém místě. Desítku pak uzavíral další zlínský pilot Martin Březík, který diváky kolem tratí zahříval krásnými rozevlátými průjezdy plnými dlouhých smyků. A v posledním průjezdu i oblíbenými exhibičními kolečky v diváckých místech.

,,Co by to bylo za loučení se sezónou, kdybych auto vodil jako po kolejích," usmíval se Březík po dojezdu do cíle soutěže.

,,Když už si sem našlo cestu tolik lidí, bylo třeba je i trochu rozehřát a pobavit. Samozřejmě jsem se snažil k tomu využívat více kluzkých úseků, aby auto nedostávalo tolik zabrat. Každopádně jsme si ale poslední letošní závod parádně užili," liboval si zlínský soutěžák, který v letošní sezóně vyměnil letité Mitsubishi za modernější techniku v podobě vozu R5.

Poslední zkoušku soutěže využila podobně jako Březík i další spousta posádek k rozloučení s diváky a náročnou soutěžní sezónou právě formou exhibičních koleček s vůní spálených gum a spoustou dlouhých řízených smyků.

Výsledky IX. Mikuláš Rally is Life Sušovice 2018

1.Kostka Tomáš / Kučera Ladislav Škoda Fabia R5 00:20:32.3

2.Odložilík R. / Tureček Martin Škoda Fabia R5 +00:06.3

3.Kopáček Václav / Rendlová Barbora Škoda Fabia R5 + 00:11.9

4.Grzyb Grzegorz / Grzesik Krzysztof Škoda Fabia R5 +00:21.8

5.Tlusťák Antonín/ Vybíral Ivo Škoda Fabia R5 +00:30.1

6.Bisaha Ondřej / Těšínský Petr Ford Fiesta R5 +00:33.3

7.Rujbr Patrik / Švec Jaromír Škoda Fabia R5 +00:34.9

8.Vlček Martin / Žáková Jindřiška Škoda Fabia R5 + 00:35.9

9.Jakeš Miroslav / Austen Richard Škoda Fabia R5 + 00:51.1

10.Březík Martin / Sládek Josef Škoda Fabia R5 + 00:58.0

Jiří Hejtmánek