„Ke kontaktu došlo díky jednomu člověku, pro kterého jsem v minulosti předváděl vozy značek Maserati a McLaren. Navíc jsem jeden z mála českých zkušenějších jezdců, který měl ve druhé polovině tohoto týdne volno,“ vysvětloval Kostka, jak se zrodilo spojení se synem někdejšího pilota formule jedna Jonathana Palmera.

A vedoucí muž průběžného hodnocení šampionátu formule dva, který se loni po čtvrtstoletí vrátil pod hlavičkou FIA do motoristického kalendáře, si od nadcházející spolupráce hodně slibuje. „Jolyon drží první místo v absolutní klasifikaci pouze o pět bodů, což je šest závodů před koncem velmi zrádné. A následující podnik v Brně může hodně naznačit,“ vysvětluje zlínský pilot.

Kus poctivé práce odvedli už ve čtvrtek a v pátek, kdy se společně projížděli po brněnském okruhu a objevovali jeho nejzrádnější úseky. „Jolyon v Brně ještě nikdy nestartoval, proto se přípravě na víkendové závody důkladně věnuje. Jsou to velmi příjemní lidé, spolupráce s nimi je bezproblémová a já si díky tomu rozšířím v tomto sportu tolik důležité kontakty,“ pokračuje Kostka.

Zdali však bude tato spolupráce do budoucna pokračovat, zatím netuší. „Vše se bude odvíjet od tohoto víkendu. Čeká nás hodně práce a já nebudu mít ani čas, abych se v monopostu formule dva svezl, i když mě to samozřejmě velmi láká. Pokud ale vše dopadne k oboustranné spokojenosti, je možné, že se objevím i v německém Oscherslebenu, kde šampionát pokračuje, protože i s touto tratí mám z loňska hodně zkušeností,“ doplnil 25letý pilot.