K děsivě vyhlížejícímu střetu Kostkova Audi A4 DTM a stroje Pagani Zonda, který pilotoval Antonín Herbeck, došlo v době, kdy oba piloti usilovali o první místo. Závod byl předčasně ukončen a dle pravidel vyhlášeno pořadí platné dvě kola před incidentem, kdy se zlínský pilot nacházel na vedoucí pozici.

K osudnému okamžiku došlo i kvůli letos nově zavedenému pravidlu, podle kterého museli vykonat piloti s výkonnější technikou DTM dva povinné průjezdy boxovou uličkou. „Po druhém průjezdu uličkou jsem se propadl na druhé místo a v závěru jsem na první příčku musel znovu útočit," líčil zlínský závodník.

V nájezdu na cílovou rovinku se v pravotočivé zatáčce Kostka snažil podjet Herbeckovu Pagani vnitřkem, ale náhle došlo k bočnímu střetu. Vůz Audi A4 DTM po kontaktu s bariérou z pneumatik a několika zběsilých otočkách a velkém skoku zůstal stát zdemolovaný uprostřed trati, Herbeckova Zonda se také roztočila, z její zádi dokonce vyšlehly plameny a zůstala stát na trávě.

„Ani z jedné strany to určitě nebyl úmysl, takové věci se v motorsportu občas stávají. Na to, jak auto vypadalo zle, to kupodivu ani nebyla taková rána. Bariéra z pneumatik to hodně ztlumila. Později i sportovní komisaři na základě videa uznali, že chyba byla na straně soupeře. Naštěstí se nikomu nic nestalo," líčil situaci s odstupem času Kostka, jenž však musel pro druhý sprint využít jiného a staršího vozu.

A aby toho nebylo málo, dle platných pravidel musel startovat z posledního místa. S tímto handicapem se však bez problémů vyrovnal a s dostatečným náskokem zvítězil. „Navíc tato starší evoluce měla lepší aerodynamické vlastnosti než novější model. Jedinou komplikací bylo probíjet se přes pomalejší vozy pořád dopředu. Během tří kol jsem se však dostal až na druhé místo za týmového kolegu a pak už jsem si situaci pohlídal," oddechl si 27letý pilot.

Podle něj divoký víkend předznamenala už čtvrteční kolize s jedním z pomalejších jezdců při volných testech, který jej doslova sestřelil z trati. „Byl to dlouhý skok, skoro dvacet metrů. Alespoň jsem auto naučil létat. Nicméně soupeř se mi přišel omluvit, to beru. Jen nás teď čeká dost práce s opravou poškozeného auta," tuší úřadující mistr republiky na okruzích.