Zlín – Je to pro něj tak trochu zvláštní sezona. V domácím sprinterském šampionátu cestovních vozů na okruhu jasně vévodí, ve vytrvalostním seriálu pak jeho nová stáj Cars.cz Charouz Racing nemá konkurenci. Přesto si Tomáš Kostka tento soutěžní ročník příliš neužívá. Být jednookým králem mezi slepými není zlínskému pilotovi dvakrát po chuti.

„Předchozí podnik v Mostě jsme dokonce vynechali. Máme takový náskok, že nás o něj nikdo nemohl připravit. V srpnu se jedou další dva podniky v Mostě a v Orechové Potôňi na Slovensku. Pokud navážeme na výsledky z úvodu sezony, můžeme mít tituly ve všech prestižních kategoriích v kapse již koncem srpna,“ přiblížil aktuální stav Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích Tomáš Kostka.

Černo-červeno-stříbrné mercedesy ovládly tři úvodní sprinty i oba dva první vytrvalostní závody letošní sezony. Tím je de facto o vítězi celého seriálu rozhodnuto. „Jediné, co mě těší, je čerstvá zkušenost s novým a velmi rychlým vozem. Jsem rád, že se můžu občas ukázat alespoň na domácí scéně a trochu se připomenout. Spokojenost je však hodně relativní. Nejlepší závody jsou venku,“ přiznává zlínský rodák.

I kvůli finanční situaci chybí na domácích okruzích důstojná konkurence. Kostkova bývalá stáj BRT vysílá svá Audi A4 DTM pouze do sprintu, přesto výrazně zaostává. O vytrvalostních závodech nemá ani cenu hovořit. „Konkurence chybí. Jediným naším soupeřem bývá čas. Oba naše vozy soupeří jen samy mezi sebou. Radost tak mívám jen z velkého množství najetých kilometrů, protože rovnoměrně bývám vytížen v obou autech,“ prozradil někdejší formulový závodník.

Kam jej to táhne, je zřejmé. Loni coby nováček v nejprestižnějším okruhovém seriálu starého kontinentu v Německu naznačil své možnosti. Mezi piloty na dvouletých evolucích dominoval a několikrát si vyšlápl i na silnější stroje. Pro letošní rok však angažmá nesehnal. „Nezbývá než pořád tvrdě pracovat a začít vyjednávat už teď o příštím ročníku. Jinak bych mohl dopadnout úplně stejně,“ obává se Kostka.

Alespoň částečně by si proto rád zvedl náladu při srpnové Barum Czech Rally Zlín, v níž už jednou startoval a v nabité konkurenci odstupoval těsně před koncem ze slibné desáté příčky. „Můj start sice ještě není hotovou záležitostí, ale vše k tomu směřuje. Loni jsem kvůli nabitému kalendáři Barumku vynechal, letos bych si ji rád opět vyzkoušel,“ naznačil 25letý závodník.