HELENA KOTOPULU SI V DOKSECH PŘIPSALA DALŠÍ TRIATLONOVÝ SKALP

Dalším povedeným triatlonovým výsledkem se může pochlubit Helena Kotopulu, která jednoznačně ovládla závod Doksy Race 2018. Reprezentantka klubu Titan Trilife Zlín zvítězila na Českolipsku v podniku konaném na polovičních ironmanových tratích 1,9-90-23,8 kilometru. V Doksech dosáhla času 4:54:29. Druhá Veronika Andrlová (Kerberos) se prezentovala časem 5:14:35, bronzová skončila Eliška Gregorová (Triatlon Jablonec, 5:18:32).

 Ironmanka  z krajského města vodu po plavání opustila na čtvrté pozici. Na čtyřicátém kilometru cyklistiky se posunula na první příčku a na ní pak zůstala až do cíle.

,,Na závod v Doksech jsem se těšila. Mám k němu totiž zvláštní vztah, protože v roce 2016 jsem v tamním prostředí absolvovala svůj první podnik v polovičním Ironmanovi. Hned jsem ho také vyhrála,“ zavzpomínala Helena Kotopulu.

Zlínské triatlonistce se líbilo úvodní plavání kolem ostrůvku na Máchově jezeře. ,,Pobyt ve vodě byl tentokrát velmi příjemný. Počasí přálo i cyklistice a nejlepší z celého závodu byl závěrečný běh. Jeho trať pořadatelé připravili v parku a v okolním lese, takže se většinou běželo ve stínu,“ užívala si letošní Doksy Race Kotopulu.

V Doksech se zviditelnil také Petr Vabroušek (Titan Trilife Zlín), který bral v mužích za čas 4:42:57 třetí místo.

 ,,Den po swimrunu na Slapech jsem očekával únavu ve vodě a při běhu. Nejvíc jsem se proto těšil na cyklistiku. K mému překvapení jsem se ale nejlépe cítil právě při plavání a v závěrečném běhu. Na kole se přece jenom projevila skutečnost, že v posledních pěti týdnech byl mým hlavním regeneračním doplňkem většinou trénink,“ konstatoval ovšem se ziskem bronzové pozice spokojený Petr Vabroušek.

PETR VABROUŠEK S TOMÁŠEM MARTÍNKEM ZAKONČILI SWIMRUNOVOU SEZONU VÍTĚZSTVÍM V ZÁVODU NA SLAPECH

Petr Vabroušek zakončil premiérovou sezonu ve swimrunu triumfem na Slapech. Malenovický Ironman společně s Tomášem Martínkem vyhráli finálový podnik Swim Czech Run Tour, když dosáhli v závodu dlouhém 23 kilometrů, rozloženém do 13 úseků, složeném z 3 kilometrů plavání a 20 kilometrů běhu, výsledného času 2:44:55. Stříbrní skončili Roman Špičák s Jiřím Klementem (2:49:23), třetí příčku obsadili Jan Hnilička s Ondřejem Rutem (3:27:21).

,,Na extrémně kopcovité a technicky náročné běžecké trati, určené spíš pro kamzíky, která měla převýšení 950 metrů, udával Tomáš Martínek skvělé tempo ve vodě a do kopců. Já jsem naši dvojici táhl v prudkých sebězích,“ užíval si swimrunový úspěch ve středních Čechách Petr Vabroušek.                    

PRVENSTVÍ V HULÍNĚ SLAVÍ SILVIE PAVLÍČKOVÁ. STŘÍBRNÁ MARTINA NOVOTNÁ BYLA POUZE O DESET SEKUND POMALEJŠÍ

Regionální ženy byly úspěšné ve 3. ročníku Hulínského olympijského triatlonu. Ten se konal na trati: 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů cyklistiky a 10 kilometrů běhu.

Prvenství mezi něžným pohlavím vybojovala časem 2:20:48 Silvie Pavlíčková z Aspotu Hulín. Stříbrnou příčku obsadila Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team, 2:20:58), třetí místo získala Markéta Navrátilová (RSFK Brno, 2:31:22). Jana Kakáčová (Elite Sport Max, 2:42:20) skončila čtvrtá a Barbora Šišková z klubu Titan Trilife Zlín doběhla v čase 2:48:37 pátá.

 ,,S Martinou Novotnou celou letošní sezonu svádíme vyrovnané souboje. Také v Hulíně o mojí první příčce rozhodovaly sekundy,“ upozornila Silvie Pavlíčková.

 ,,Závod startoval intervalově, proto jsem o soupeřkách neměla přehled a musela jsem hned od začátku zabrat. Plavání jsem však měla podle předpokladů slabší. V průběhu cyklistiky se mi ovšem podařilo sjet týmové kolegy. Celou cyklistickou část jsem tak nemusela absolvovat sama. V závěrečném běhu už mi ale nechtěly běžet nohy. Martina je v této disciplíně lepší. Závod byl proto napínavý až do konce. V cíli jsem svoji největší soupeřku porazila o pouhých deset sekund,“ radovala se z cenného triatlonového výsledku reprezentantka hulínského Aspotu Pavlíčková.

V mužích čest regionálních barev zachraňoval David Jílek ze Zábřehu, který v dresu Moraviamanu Otrokovice obsadil časem 2:00:39 druhou pozici. Tomáš Procházka (Plavecké sporty Kroměříž, 2:03:50) doběhl do cíle čtvrtý, Petr Veselský (2:08:03) sedmý a Václav Hošek (oba Aspot Hulín, 2:10:58) desátý. Vyhrál v čase 1:58:26 Petr Cívela z týmu Julbo Way.

 ,,Cívela byl v plavání, cyklistice i v běhu vždy o několik sekund rychlejší,“ uznal David Jílek.

V DOLNÍ LHOTĚ SI ZAZÁVODILO 88 TRIATLONISTŮ A 7 ŠTAFET. O PRVNÍ PŘÍČCE TAMARY BJALKOVÉ ROZHODLA JEDNA SEKUNDA

Třetího ročníku Dolnolhotského triatlonu se zúčastnilo 88 triatlonistů a 7 štafet. Tým okolo Juraja Riečičiára letos v Dolní Lhotě znovu připravil dvě tratě.

V hlavním závodu složeném z 300 metrů plavání, 15 kilometrů cyklistiky a 6 kilometrů běhu, zvítězil časem 1:06:35 Jakub Boček, před Lukášem Cintulou, jenž byl 1 minutu a sedmatřicet sekund pomalejší. Václav Klakurka bral bronzovou pozici za čas 1:08:47. René Slánský skončil čtvrtý (1:09:03) a Libor Vojtek v čase 1:09:57 pátý.

Mezi ženami vybojovala zlatou příčku Tamara Bjalková (1:26:59). O sekundu zpět doběhla do cíle Lucie Rohelová, Petra Javůrková byla třetí (1:31:22), Olga Pekařová čtvrtá (1:36:06) a Barbora Slaninová pátá (1:40:11).

,,Letos nám ovšem příliš nepřálo počasí. Pršelo a nepříznivé podmínky byly hlavně při plavání. Na kole a při běhu už si ale většina účastníků závod užívala. Na trati byly k vidění zajímavě souboje. Mezi ženami se dokonce rozhodovalo až na cílové pásce,“ informoval Riečičiár.

Ten uvítal zájem triatlonistů ze severu Moravy. ,,Na Luhačovicko přijela spousta borců z Opavska a Ostravska. Ti se také postarali o velmi kvalitní časy. Rovněž se mi líbil běžecký výkon Filipa Vabrouška v závodu štafet,“ potěšila úroveň hlavního a štafetového závodu Juraja Riečičiára.    

 V kratším závodu na tratích 0,2-8-3,5 kilometru, v mužích dominoval Drahomír Vrba. Ten se blýskl časem 42:37. Mezi ženami zvítězila Lucie Seidlová (53:59).

TRNAVSKÉHO KOLÍKA VYHRÁL POČTVRTÉ V KARIÉŘE TOMÁŠ MINAŘÍK. SUD PIVA VYPIJE S PŘÁTELI NA KONCI USPĚŠNÉ SEZONY

Sedmatřicetiletý Tomáš Minařík ovládl 11. ročník sprint triatlonu Trnavský kolík. Reprezentant Kašavy dosáhl v závodu složeném ze 100 metrů plavání, 1 kilometru běhu a 10 kilometrů cyklistiky, který se konal v Trnavě, Podkopné Lhotě a okolí, výsledného času 31:48. Druhý v pořadí Vladimír Zicháček z Holešova byl o devět sekund pomalejší, zisk třetího místa si za čas 32:22 odvezl do Zlína Martin Hečko. Fryštacký veterán Roman Mezihorák bral čtvrtou příčku (33:10) a Rostislav Svoboda z Kostelce obsadil časem 34:47 pátou pozici.

,,Do zázemí závodu u Penzionu Vraník jsem přijel s kamarádem Martinem Hečkem kolem 11 hodin. Těsně před závodem následoval tradiční rituál, kdy jsme s Martinem běželi na start k rybníku v Podkopné Lhotě. Předtím jsem si ještě na trati prošel les, odházel napadané větve, šišky a kameny, aby při závodu bylo co nejmenší riziko pádu, nebo defektu,“ prozradil, co dělal těsně před startem letošního Trnavského kolíka Tomáš Minařík.

Závod odstartoval ve 12 hodin. ,,V úvodní disciplíně jsem se snažil co nejlíp plavat. Přesto přede mnou bylo několik soupeřů. Plaval jsem však v botech, proto jsem z vody hned běžel a postupně jsem se probojoval až na druhé místo za Martinem Hečkem. Ani ve druhém depu jsem se příliš nezdržoval a po něm jsem začal cyklistickou stíhací jízdu o první pozici. Kilometr před odbočkou na Neubuz mě ale předjel Vladimír Zicháček. S ním jsme se poté pravidelně střídali a postupně jsme se k Hečkovi přibližovali. Na první příčku jsem se pak dostal v posledním asfaltovém stoupání. Bez problému jsem překonal i následující nejnáročnější úsek na bikerové trati a v závěrečných 500 metrech už jsem věřil, že závod počtvrté v jeho historii vyhraju,“ uvedl v cíli Minařík.

A jak vítěz naloží s hlavní cenou sudem piva. ,,Ten s kamarády a přáteli vypijeme na konci mojí letošní příjemné sportovní sezony,“ přiznal kašavský triatlonista.      

  Závod žen vyhrála šestnáctiletá Barbora Pišová ze Slušovic (44:43), před zlínskou Terezou Lavičkovou (46:29). Bronzová Petra Koutková (Slušovice) se prezentovala časem 49:52. Lucie Holíková z Vizovic dojela do cíle čtvrtá (51:09) a Veronika Zemčíková (Zlín, 51:27) pátá.

PŘEHLED VÍTĚZŮ TRNAVSKÉHO KOLÍKA 2008 – 2018:

 1. ročník 2008:  Petr Blažek (Zlín, 37:40).

 2. ročník 2009:  Marcel Máčala (Hlásnice, 35:31).

 3. ročník 2010:  Marek Punčochář (Vizovice, 34:45).

 4. ročník 2011:  Ondřej Malý (Bratřejov, 32:20).

 5. ročník 2012:  Antonín Barbořák (Trnava, 32:54).

 6. ročník 2013:  Tomáš Minařík (Kašava, 31:34).

 7. ročník 2014:  Tomáš Minařík (Kašava, 31:28).

 8. ročník 2015:  Martin Hečko (Zlín, 32:14).

 9. ročník 2016:  Tomáš Minařík (Kašava, 31:45).

10. ročník 2017:  Petr Pospíšil (Kašava, 32:21).

11. ročník 2018:  Tomáš Minařík (Kašava, 31:48).