„Byl to náš základní cíl. Pokud chceme být úspěšní a vychovávat hráče, musíme na sebe vytvářet dobrovolně tlak," ví šéf klubu a trenér v jedné osobě Jaroslav Kotala.

Z české i moravské skupiny postupují první čtyři týmy, kde se Zlín postaví v systému doma-venku z české skupiny zřejmě Litoměřicím, Sokolu Pražskému, Spartě a Plzni.

Týmům se započítají body z moravské části se soupeři, kteří také postoupili. Tedy Brno, Hradec Králové a zřejmě Opava B. Nejlepší kvarteto poté postoupí do final four.

Také Olomouc proti Zlínu bojovala o vstupenku mezi nejlepších osm týmů a Zlín řádně prověřila.

„Olomouc hrála dobře. Nováčci to hrávají se zkušenějšími hráči. Zvykají si na rozdílnou úroveň a zápasy se vyrovnávají. Jsme ve druhé polovině soutěže a soupeři se znají a navzájem se na sebe připravujeme," ví Kotala, že již v soutěži nenajde vyloženě slabého soupeře.

A Zlín jako již tradičně opět projel první čtvrtinu, tentokrát však jen o bod –14:15. Zlínu totiž citelně scházejí dlouhodobě zranění Petr Nehoda a Roman Medek.

„Byl to ale jeden z těch lepších vstupů do zápasu. Momentálně se nedaří mladším klukům, kteří mají výkyvy. Výkonnost loňských juniorů má kolísající úroveň. Staří kluci si odehrají svůj standard, ale chybí mi tam přidaná hodnota stabilní výkonnosti," nešetřil kritikou Kotala, jehož tým příští týden v pátek zavítá na palubovku Opavy.

ZLÍN – OLOMOUC 76:73 (14:15 34:39 58:58)

Zlín: Zumer a Grecynskyj po 16, Šušák 14, Chwaszcz 11, Krutílek 10, Da Silva 6, Pumprla 3, Churý, Svoboda.

Trojky: 8/27 – 4/15, TH: 18/20 – 7/19, doskoky: 33:27.