Proč ne?

V Ostravě a doma s Pardubicemi jsme měli vyhrát. Takže naše pozice mohla být lepší. Na druhou stranu mi nechybí pokora a respekt k superligovým soupeřům. Není slabého týmu a neplatí papírové předpoklady. O vyrovnanosti svědčí i to, že ze sedmého místa nás dělí od třetí příčky jen dvě vítězství. To v minulosti nebývalo. O to cennější je každý bodík.

Vidíte progres ve hře či schopnostech hráčů?

Ten je samozřejmě vždy. Ale zároveň se zlepšují i soupeři. Takže je to spíše o udržení určité stabilní výkonnosti. Velmi se zlepšili zejména Lukáš Petřík, Pavel Jurčík, Matěj Kostka a Radovan Michajlovič. Jejich přístup k tréninkům i zápasům je ukázkový a nese své ovoce. Zejména výkonnost Petříka a Michajloviče je na úrovni reprezentace. Takové hráče má rád ve svém týmu každý trenér.

V čem potřebujete ještě přidat, abyste atakovali třeba i nejlepší čtveřici?

Obecně je potřeba v měsíční reprezentační pauze hodně zapracovat na rychlosti, pohyblivosti a herních šablonách. Některé věci se v Superlize musí dělat už šablonovitě, protože tam jde o rychlost provedení. Nejlepší týmy už při hře tolik nepřemýšlejí, provádějí nacvičené kombinace ve velké rychlosti. To zatím umí jen naše první lajna. Takže témat ke zlepšení je spousta.

Zmínil jste měsíční pauzu. Je nepříjemné vypadnout na tak dlouho z herního rytmu?

Naopak kvitujeme, že teď přestávka přišla. V poslední době jsme se potkávali s poklesem formy. Nicméně nebudou scházet ani zápasy, protože bude na programu pohár. Vrhneme se do práce a po pauze budeme opět připraveni bojovat s každým soupeřem o body.

Neuvažujete ještě o vyztužení kádru?

Když se podívám na kádr, se kterým jsem v květnu začínal letní přípravu a na ten současný, tak více než z padesáti procent došlo k proměně. Je to nikdy nekončící práce. Pořád pracujete na doplnění, lepší jdou nahoru, horší se propadají sestavou a někteří hráči konkurenční boj neunesou a vzdají to… Je možné, že se za měsíc objeví nějaké nové tváře. Mladí talentovaní hráči jsou bohužel dost netrpěliví, nedokážou si na šanci počkat, chtějí vše ihned. Tak to ale ve vrcholovém sportu nefunguje. Jen trpěliví, pracovití a psychicky velmi odolní jedinci se nakonec prosadí.

Měníte na základě průběhu soutěže své ambice, nebo cílem zůstává sedmé místo?

Při vyrovnanosti ligy se musíme rvát o každý bodík a moc se nerozhlížet kolem. Ale reálně současný tým může při dobré konstalaci atakovat páté místo. Tím bychom měli přijatelného soupeře do play-off a reálné šance bojovat o semifinále. Ale to jsem hodně předběhl. S pokorou půjdeme do bojů o co nejlepší výsledky.

Před časem jste se postaral o oživení sázkou, po které se vám zazelenaly vlasy. Chystáte podobnou srandu, třeba za titul?

Sázka sloužila jako prvek motivace, nakopnutí. Ne vždy funguje a spíše musí být spontánní. Třeba přijde tým s nějakou novou, spíše týmovou výzvou. Uvidíme. (úsměv)