Tento závod dlouhý 54 kilometrů, rozložený do 10 okruhů, se konal na Masarykově okruhu v Brně. Kozubík v něm dosáhl času 1:19:22, druhou příčku obsadil Jaroslav Halík (Veloservis Team, 1:24:19), třetí byl Stanislav Záhorec (1:24:37). Z regionálních cyklistů v této kategorii ještě skončil Aleš Nábělek (PSG Mechanix) desátý, Jan Nedoma (Štrof team Kroměříž) jedenáctý a Vladimír Kučera (PSG Mechanix) devatenáctý.

Společný start všech kategorií měl být v 18 hodin, ale kvůli silné bouřce byl start posunut o 20 minut. Bouřka navíc spoustu cyklistů od účasti v Brně odradila.

,,Rychlý závod, v němž se hodně nastupovalo, se pak jel v mírném dešti, a i když je silnice na Masarykově okruhu dost široká, tak to ve sjezdech v zatáčkách hodně klouzalo,“ upozornil Kozubík.

,,Ve třetím okruhu se na čele vytvořila zhruba 25 členná skupina. V ní jsem byl i s kolegou z týmu Tomášem Dittrichem z kategorie mužů do 39 let. Tomáš byl hodně aktivní a neustále se pokoušel nastupovat, což se mu také podařilo. Dva okruhy byl v úniku. V hlavní skupině ale byli kvalitní cyklisté, kteří jeho únik zlikvidovali. Já jsem z padesátníků v hlavní skupině jel sám, proto jsem tuto kategorii vyhrál. Tomáš Dittrich skončil ve své kategorii šestý.,“ potěšil povedený výsledek v moravské metropoli Romana Kozubíka.

Tomu pak pohár pro vítěze předával vítěz 3 etap v Tour de France Ján Svorada.

Kozubíkovi se dařilo také v cyklomaratonu Beskyd Tour. V něm ovládl mužskou kategorii 50 – 55 let. V 121kilometrovém závodu s převýšením 2000 metrů, se prezentoval časem 3:34:29, stříbrný v této společnosti byl Marcel Boháč (SK Tesaři Osík, 3:38:51), třetí mezi nimi skončil ve stejném čase Jaroslav Halík (Veloservis Team).

,,Závod se jel v obtížných podmínkách. Na mnoha místech nebyly kvalitní cesty, proto se rozhodoval hlavně v nebezpečných sjezdech. V nich v některých úsecích byla v zatáčkách šotolina a tam to hodně klouzalo. Protože se mi blíží srpnové vyvrcholení sezony, tak jsem ve sjezdech neriskoval, přesto se mi v Beskyd Tour mezi padesátníky podařilo zvítězit,“ pochvaloval si Roman Kozubík.

Podobně se v Beskyd Tour dařilo i Ivo Odvárkovi, který vybojoval v čase 3:42:33 zlatou příčku v mužské kategorii 56 – 60 let, druhý mezi nimi byl Pavel Mencl (PCK Louda, 4:10:11), třetí místo obsadil Jiří Mynář (BO! reality & finance, 4:13:45).