Hráči Krajské tenisové akademie v tomto roce získali ve dvouhrách Oblastních přeborů třikrát první místo, čtyřikrát druhé a sedmkrát byli třetí. Ve čtyřhrách potom jedenkrát zvítězili, devětkrát brali druhé místo a sedmadvacetkrát byli stříbrní. Družstvo starších žáků jednoho ze zakládajících klubů TENIS SLOVÁCKO postoupilo na mistrovství ČR.

Mezi největší individuální úspěchy v tomto roce můžeme dozajista zařadit výsledky Terezie Prici z Jiskry Otrokovice, která se stala dvojnásobnou oblastní přebornicí ve dvouhře a získala třetí místo na mistrovství ČR ve dvouhře i čtyřhře.

Michal Juřena z TK Zlín je držitelem titulu Oblastní přeborník ve dvouhře a Aneta Pobořilová z TK Deza Valašské Meziříčí je finalistkou mistrovství ČR ve čtyřhře.

Skvěle se v minulých měsících dařilo i Karolíně Šmídové z TK Zlín, která se stala držitelkou třetího místa ve dvouhře a druhého místa ve čtyřhře na mezinárodním turnaji TE 14 &U v italském Sassuolu, odvezla si vítězství ve čtyřhře z mezinárodního turnaje TE 14 &U v Popradu a stříbro ze čtyřhry z mezinárodního turnaje TE 14 &U, který se konal v Bruhl Modlingeru v Rakousku.

Nejrychlejší dorostenci na 200 metrů.
Mezinárodní mistrovství Moravy: vítězná trofej zůstala v loděnici pořadatele

„Skvělé výsledky hráčů Krajské tenisové akademie bereme jako potvrzení, že tento typ společné a intenzivní práce má smysl. Budeme ji i nadále podporovat,“ řekl člen Rady Zlínského kraje Jiří Jaroš, který společně s náměstkem hejtmana Zlínského kraje Davidem Vychytilem vznik Krajské tenisové akademie významně podpořil.

Smyslem akademie je především možnost společných tréninků hráčů na různých místech a pod vedením různých trenérů, což vede k výsledkům, jaké KTA vykazuje.

„Proběhla společná soustředění v tenisových centrech ve Zlíně, Starém Městě i Valašském Meziříčí, v každém místě dvakrát. Společně jsme se vydali i do Piešťan a v červnu pak ve Starém Městě proběhlo přátelské tenisové setkání tří krajů, na kterém hráči akademie porovnali síly s hráči Západoslovenského kraje a oblasti Györ a získali putovní pohár,“ doplnil předseda představenstva akademie Jan Macharáček. Novinkou jsou i sportovní zdravotní prohlídky pro všechny hráče KTA.

Krajská tenisová akademie Zlínského kraje byla založena v roce 2022 za účelem vyhledávání talentovaných dětí a mládeže ve Zlínském kraji, jejich zapojení do tréninkového procesu, materiální a odborné podpory a systematické přípravy nejlepších tenistů ve Zlínském kraji. 

Záložník Zlína David Tkáč by se v září mohl dočkat premiérových startů v reprezentaci do 21 let.
Tkáč je v nominaci lvíčat, chybí Slončík. Zlínu dávají nadstavbu, ví Suchopárek

Krajská tenisové akademie by nevznikla bez podpory Zlínského kraje, který je zároveň největším partnerem akademie a Českého tenisového svazu. Dalšími partnery akademie jsou jednotlivá okresní města.

U zrodu Krajské tenisové akademie Zlínského kraje stály tři kluby: Tenisový klub Zlín z.s., Tenisový klub DEZA Valašské Meziříčí, Tenisový klub TENIS SLOVÁCKO a především Zlínský kraj jakožto hlavní partner akademie.

Dalšími zapojenými kluby jsou TJ Zbrojovka Vsetín, TC Bajda Kroměříž, TJ Jiskra Otrokovice a ostatní tenisové kluby ve Zlínském kraji. V současné době eviduje akademie více než 60 hráčů z celého Zlínského kraje.