Druhou příčku vybojoval se ztrátou jedné minuty a devatenácti sekund Karel Trčálek z klubu VSK Vsetín, bronzovou pozici obsadil časem 57:26 další reprezentant Zlína Pavel Trňáček. Čtvrtý skončil slavičínský Daniel Überal (59:07) a páté místo bral Radomír Marek z Brumova – Bylnice (1:02:39).

,,První závod se jel mezi Brumovem a Holým vrchem a měl převýšení 504 metrů. Ten druhý jsme absolvovali na trati s převýšením 470 metrů mezi Nedašovem s cílem opět na Holém vrchu," informoval o tratích zajimavého podniku střbrný v pořadí mezi muži Karel Trčálek.

Ten také uznal, že Michal Krejčí byl na Valašsku letos suverénní.

,,Michal rozhodl o svém prvenství už v prvních metrech brumovského závodu. Vyplatilo se mu od začátku nasadit ostré tempo, které nikdo z jeho soupeřů nedokázal akceptovat.

Druhý závod se startem na Ranči u 7 kulí v Nedašově se jel Gundersenovou metodou. Já jsem za Krejčím startoval s třiadvacetisekundovou ztrátou. Manko na bikera ze Zlína jsem se samozřejmě snažil smazat, ale Michala jsem zahlédl až v prudkém kopci na Průklesy. V této pasáži bylo však definitivně jasné, že na prvenství nedosáhnu. Druhé místo jsem měl v cíli ale pod kontrolou," byl nakonec se svým vystoupením rovněž spokojený Karel Trčálek.

O krále Holého vrchu si zazávodily také ženy. Mezi nimi dominovala valašskokloboucká Silvie Zvonková (1:03:04), před Barborou Muchovou ze Vsetína (1:16:20). Třetí dojela v čase 1:17:25 Petra Holznerová z týmu Běhatlon Valašské Klobouky.

,,Vzhledem k chladnějšímu podzimnímu počasí jsem si posledních čtrnáct dnů před mým posledním bikerovým závodem letošní sezony udržovala kondici při spinningu. A příprava se mi vyplatila. Podnik o krále Holěho vrchu je totiž docela náročný. Oba závody začínají na asfaltové silnici, poté se jedou po makadamu a v závěru v klasickém terénu. Pod vrcholem bylo ovšem spousta bahna, takže závěr kopce bral hodně sil," upozornila Silvie Zvonková. Ta se však s nástrahami těžkého závodu velmi dobře vypořádala.

,,V prvním výjezdu z brumovské strany jsem skončila v absolutním pořadí pátá. V nedašovském výjezdu jsem se nejprve propadla na sedmou příčku, těsně před závěrem se mi ale podařilo předstihnout jednoho soupeře, proto jsem do cíle přijela absolutně šestá a mezi ženami první," potěšilo Zvonkovou.

,,Chtěla jsem však vybojovat celkově pátou pozici," přiznala přece jenom při vyhlašování výsledků bikerka z Valašských Klobouk Silvie Zvonková. (hot)