Zlínská juniorka figurovala po volném programu na průběžné páté příčce. Ve volné jízdě ale dokázala zabojovat a předvedeným výkonem s velkou náročností porazila i mnohem zkušenější závodnice. Výsledkem její snahy pak byl posun na konečné třetí místo.

Volnou jízdu přitom měla Herbriková hodnocenou jako vůbec druhou nejlepší ze všech juniorských účastnic domácího šampionátu. Na mistrovství se probojovala také mladší žačka Eva Gergelová, která dojela na 23. místě.

Šéftrenérku zlínského krasobruslařského oddílu Martu Havlovou však potěšily rovněž výkony nejmenších závodnic. Ty se zúčastnily posledních klání Poháru českého krasobruslařského svazu.

„Příjemně překvapila nejmladší žačka Aneta Drdová a v mladších nováčcích Alžběta Štramberská. Obě se probojovaly až těsně k medailovému umístění,“ vyzvedla Marta Havlová. Mezi nováčky se blýskla ještě sedmým místem Tereza Vykopalová.

Za zmínku stojí i výsledky zlínských nadějí na Velké ceně Karviné. V mladších žačkách obsadila Aneta Drdová opět čtvrté místo, o tři příčky hůř skončila Eva Richterová. V mladších nováčcích se do první pětky prosadila opětovně Alžběta Štramberská. Závěrečnou akcí této sezony bude pro zlínské krasobruslařky Velká cena Prahy a následné plnění výkonnostních tes­tů.

Robert Štach