Poněvadž extraligovému týmu kolové – Krejčímu se Struhařem – postup mezi nejlepší čtyři utekl těsně před jejich branami, hodně si slibovali od krasojezdce Ludvíka Píska. Jeho ale do závodu nepustil silný výron v kotníku.

„Je to smůla. Začátkem týdne jsem si jej přivodil na tréninku a do závodu se zranění nezlepšilo natolik, abych mohl naplno soupeřit o titul,“ neskrýval zklamání český šampion z roku 2009, který mohl asi jediný konkurovat nakonec vítěznému Arnoštu Pokornému. „Ukázal, že i přes sedmiletou přestávku je nejlepší, vyhrál zaslouženě,“ sportovně uznal z hlediště Písek, který se po uzdravení opět vrhne do přípravy na novou sezonu. „Rozhodně kariéru nekončím,“ potěšil své fanoušky.

Na nadcházejícím světovém šampionátu v Kagošimě bude Pokorný pomýšlet na medaili nejen coby závodník, ale i trenér, neboť úspěšně vede českou šampionku Nikolu Lebánkovou.

„Zvažoval jsem, zda mám do Japonska jet. Samozřejmě jsem nejdříve propočítával bodové hodnoty soupeřů. O zlato a stříbro s německými krasojezdci soutěžit nemohu, ti jsou někde zcela jinde. Ale i když budu na šampionátu zřejmě suverénně nejstarší, tak bych měl bojovat o bronzovou medaili,“ nastínil Pokorný.

Nominaci na mistrovství světa si ještě vybojovaly krasojezdkyně Andrea Petříčková s Ivou Valešovou, v kolové budou na šampionátu startovat obhájci českého prvenství Petr Skoták s Pavlem Šmídem.

„Světová špička v kolové je velmi vyrovnaná. Na posledním evropském šampionátu jsme v silné konkurenci nezklamali, proto máme nejvyšší ambice i nyní. Už se těšíme,“ dodal Petr Skoták.

Výsledky MČR v sálové cyklistice ve Zlíně: kolová – finále: Favorit Brno 2 (Skoták, Šmíd) – SC Svitávka 1 (Hasoň, Hrdlička) 6:2 a 6:6. O 3. místo: MO Svitávka (Loskot, Lepka) – Start VD Plzeň 7:4 a 6:2, semifinále: Favorit Brno 2 – MO Svitávka 11:1 a 7:4, SC Svitávka 1 – Start Plzeň 7:4 a 6:2.

Krasojízda – muži: 1. Pokorný (Sokol Horní Heršpice) 162,78, 2. Rozbořil (Policie Brno) 141,83, 3. Mašek (Brno-Řečkovice) 125,37. Ženy: 1. Frýbortová (Policie Brno) 150,67, 2. Lebánková 142,07, 3. Kováčová (obě Sokol Horní Heršpice) 86,95. Smíšené dvojice: 1. Frýbortová, Rozbořil 96,39. Ženy – dvojice: 1. Petříčková, Valešová (Sokol Heršpice) 89,89. Ženy – čtveřice: 1. TJ Pankrác 112,30.