Luhačovický pilot zatím až z třetí příčky sleduje bitvu o titul, kterou mezi sebou svádějí Pavel Valoušek a Václav Pech.

„Jedná se o stěžejní závod, co se týká bodů pro domácí šampionát. V předchozích startech jsme nabrali nějakou ztrátu a už nám nezbývá příliš mnoho možností, abychom ji dohnali. Bohemka bude z tohoto pohledu velmi důležitá. Jestli se nám nepodaří uspět, není příliš pravděpodobné, že by nám ještě mistrovský pohár spadl do klína,“ tuší Kresta.

Již tradičně proto ani před závodem ve středních Čechách nepodcenil žádnou maličkost. „Po Hustopečích proběhla klasická revize, která byla dána odjetými kilometry. Pro naše auto to byla velmi náročná soutěž, ale to nebylo nic proti tomu, co nás čeká o víkendu. Bohemka je na české poměry velmi dlouhá a ještě na poslední rychlostní zkoušce, která měří okolo třiceti kilometrů, můžete ztratit,“ upozorňuje obhájce mistrovského titulu.

Trať ve středních Čechách patří mezi jeho oblíbené, byť třeba loni jej pořádně pozlobila. Kresta ještě potřeboval nutně získat body k upevnění první příčky, jenže hned v úvodu se otřel o svodidla, nabral ztrátu a ve zbytku soutěže měl co dělat, aby manko dohnal. „Snažili jsme se jet rychle, bohužel jsme se nevyhnuli chybě. Vše další pak bylo velmi stresující a hektické, ale se šťastným koncem pro nás,“ zavzpomínal 34letý pilot.

A žádná idylka to nebude ani tentokrát. Ve středních Čechách se totiž kromě domácích es představí také polská špička, neboť Rally Bohemia se letos premiérově započítává také do tamního mistrovství. „Konkurence se jednoznačně zvýší a přibude dvoutisícovek, což přivítají především diváci. Uvidíme, kteří Poláci se přihlásí i do našeho šampionátu, protože pouze ti nám mohou sebrat body. Těch ostatních si až tolik všímat nemusíme,“ plánuje Kresta.

Ten se přesunul se svým Peugeotem 207 S2000 do dějiště závodu již začátkem týdne, kdy také absolvoval první seznamovací jízdy. Samotný test vozu proběhl již minulý týden v domácích podmínkách. „Na závod jsme připraveni po všech stránkách a těšíme se na krásnou a dramatickou soutěž. Podle předpovědi by se mělo vydařit také počasí, což by celkový zážitek mohlo ještě zvýraznit,“ láká na jeden z vrcholů domácí motoristické sezony rodák z Trnavy na Zlínsku.