Roman Kresta dvě kola před koncem tuzemského šampionátu vede s víc než padesátibodovým náskokem na druhého Václava Pecha a za jistých okolností by se mohl už na Příbramsku těšit z mistrovské obhajoby.

„Tak daleko ale nemyslíme. V tuto chvíli to bereme tak, že nás ještě do konce sezony čekají dva závody a už v Příbrami chceme udělat maximum pro to, abychom se přiblížili celkovému prvenství. Jiné priority v tuto chvíli nemáme,“ prozradil Roman Kresta.

Jeho jediným soupeřem v boji o domácí trůn zůstává Václav Pech. Plzeňský závodník však zatím ve všech soutěžích tahal za kratší konec. Na úřadujícího šampiona si přišel pouze na Šumavě. „V žádném případě ale nechceme nic podcenit, protože příbramské tratě jsou pro nás velkou neznámou. Loni jsme zde vůbec nestartovali, neboť vítězství jsme již měli v kapse, a ani v minulosti jsem toho v Příbrami moc nenajezdil,“ upozornil luhačovický pilot.

To je také důvod, proč přistupuje k předposlednímu dílu Mezinárodního mistrovství České republiky se vší vážností. Přípravy jsou podle něj stejné jako při předchozí hvězdné Barum rally.

„Barumka byla výjimečná nejen v rámci domácího šampionátu, ale v rámci celého seriálu IRC. Náročnost tratí byla srovnatelná s některými závody mistrovství světa,“ poukázal Kresta, jenž díky angažmá v továrním týmu Ford moc dobře ví, o čem mluví.

Ve středních Čechách pak čeká těžkou bitvu o každou vteřinu. Šampionát vrcholí a pro mnohé posádky jde opravdu o hodně.

„V jednotlivých třídách jde do tuhého, spousta posádek má vysoké ambice, my nejsme výjimkou. Rádi bychom zvítězili nebo alespoň získali takový počet bodů, který by nám přiblížil obhajobu mistrovského titulu,“ zopakoval rodák z Trnavy na Zlínsku.

I proto se do Příbrami chystá jako na každý jiný závod. „Nic nepodceňujeme, celý tým jede v plném složení. Jedinou výhodou bylo, že už před Barumkou prošlo auto kompletní revizí, teď jsme jen provedli klasickou kontrolu a vrátili se k původnímu designu,“ uvedl závěrem pilot vozu Peugeot 207 S2000.