Luhačovický pilot ovšem po dlouhé závodní pauze nezačal úplně podle svých představ a v první etapě jej mohly uspokojit snad jen tři druhá místa.

„V pátek nám to až tolik nešlo a delší přestávka se na našem výkonu přece jen podepsala. V sobotu už to ale bylo z naší strany výrazně lepší a to, co se v pátek zdálo jako risk, vycházelo ve druhé etapě úplně bez problémů,“ stručně bilancoval Kresta.

Kromě větší jistoty byl za jeho zrychlením také atak průběžně třetího Václava Pecha. Plzeňský pilot se nechtěl s bronzovým stupínkem spokojit a někdejšímu účastníkovi mistrovství světa šlapal na paty.

„Museli jsme v průběhu druhé etapy trochu přidat, abychom si vytvořili dostačující náskok. To se povedlo a závěr závodu jsme absolvovali v pohodě,“ pochvaloval si pilot vozu Škoda Fabia S2000.

Odměnou mu byly i dvě výhry v závěrečných rychlostních zkouškách. Při obou průjezdech Santovem si dokonce vyšlápl na jinak suverénního Jana Kopeckého, který v těchto fázích spíše jistil své prvenství.

„Nijak to nepřeceňuji. Honza jel od začátku výborně a vyhrál zaslouženě. My si však považujeme i našeho výsledku. Druhé místo je výborné, auto fungovalo, takže celou soutěž hodnotím pozitivně,“ uzavřel Kresta.