„Technici Škody Motorsport nám předali nový vůz na testovacím polygonu v Bělé pod Bezdězem, kde jsme najeli prvních pár kilometrů. O klasický test se však nejednalo. Spíš jen o zkušební jízdu,“ přiblížil Kresta, s jehož novým vozem se nyní seznamují především technici. „Kluci byli proškolení a tento týden by se měli s autem naučit vše potřebné. Po neděli si to projdeme ještě spolu,“ uvedl někdejší účastník mistrovství světa.

Klasický vícedenní test proto proběhne teprve na začátku března, kdy začnou také ostré přípravy na novou sezonu. V té loňské se rodák z Trnavy na Zlínsku sice vydal ze všech sil, jenže i vinou horší techniky nakonec skončil až pod stupni vítězů. „Pokud chceme být konkurenceschopní, musíme mít odpovídající techniku. A tu jsme loni neměli. Na fabii jsme i přes maximální nasazení pořád ztráceli,“ vrací se Kresta ke svému předchozímu vozu Peugeot 207 S2000.

V tomto ročníku proto nechce ponechat nic náhodě a vybavil se tím nejlepším, co je na trhu k dispozici. „Jiná volba ani nepřipadala v úvahu. V rukách jsem měl snad všechny dostupné dvoutisícovky a fabia z nich vyšla opravdu nejlépe,“ říká 34letý pilot, kterého neodradil ani dílčí nezdar na loňské Barumce, kde se Škodou Fabií S2000 skončil po nehodě mimo trať. „Předtím v Pačejově jsme ale s tímto autem vyhráli. O jeho kvalitách nemůže být sporu,“ dodává Kresta.