„Soutěž byla do kalendáře zařazena nově a zejména plán našeho týmu pro rok 2012 už byl nastaven na začátku uplynulé sezony s výhledem na celé dva roky. Navíc termín je hodně brzký a soutěž byla do mistráku zařazena teprve v průběhu podzimu,“ vysvětlil bývalý tovární jezdec týmů Ford a Škoda.

Na druhou stranu si uvědomuje, že někteří z jeho velkých soupeřů toho mohou využít a hned v úvodu celého šampionátu se od něj bodově odpoutat. „Jede se ale osm závodů a započítává se šest nejlepších výsledků. Jänner Rally tak z hlediska konečného hodnocení zdaleka nemusí být rozhodující soutěž,“ pokračuje 35letý pilot.

V neposlední řadě přiznal, že za jeho rozhodnutím stojí také rodinné důvody. „V tuto chvíli jsou prioritou záležitosti týkající se rodiny,“ potvrdil Kresta. Své fanoušky však vzápětí uklidnil a navnadil. „Jde skutečně pouze o tento jediný závod. Sešlo se víc okolností, které mě přinutily k tomu, abych se jej nezúčastnil. Jinak se ale na nový ročník důkladně připravujeme. Mistrovské auto už jsme prodali a do boje půjdeme s novou specifikací vozu Škoda Fabia S2000,“ prozradil jednu z novinek šestinásobný mistr republiky.