Luhačovický pilot sice startoval pouze s produkčním vozem Mitsubishi Lancer Evo IX, přesto zopakoval výsledek, kterého dosáhl v roce 2005 se speciálem WRC v barvách Fordu. Letošní 23. místo proto hodnotí mnohem pozitivněji.

„I když jsem před závodem říkal, že samotný výsledek pro mě není až tolik důležitý, samozřejmě jsem sledoval, jak hlavně v sobotu začínáme stoupat výsledkovou listinou. Z tohoto pohledu mě mrzí snad pouze to, že soutěž nepokračovala ještě v neděli, protože s každým odjetým kilometrem jsme se sžívali s tratí lépe a lépe a zajížděné časy byly velmi solidní,“ byl spokojený se svým účinkováním v závodě mistrovství světa Kresta.

Po páteční úvodní etapě mu však do zpěvu dvakrát nebylo. Technické problémy se na něj sypaly od prvních kilometrů. Podobně jako před pěti lety. „Od začátku se jelo ve vysokém tempu, všude odskakovaly kameny a jeden z nich nám poškodil auto. Proto jsme zvolnili a snažili jsme se dojet alespoň do servisu,“ líčil čtyřnásobný mistr republiky. Hned vzápětí ale udělal jezdeckou chybu. „Auto dostalo hodiny a zastavilo se až o malý stromek, který poškodil zadní část vozu,“ popsal další kritický okamžik.

Opakoval se tedy stejný scénář. Jízda na jistotu se snahou dopravit vůz alespoň do servisu. „Tam se naštěstí podařilo klukům vše opravit, a když jsme v sobotu ještě zapracovali na set upu, konečně jsme mohli začít závodit. Každým odjetým kilometrem jsme si závod užívali víc a víc a poslední runda už byla plně podle našich představ,“ pochvaloval si luhačovický pilot, jenž v kategorii produkčních vozů obsadil pátou příčku.

Předstartovní cíl byl tedy naplněn. „Absolvovali jsme celou soutěž a auto jsme dovezli, byť s malými škrábanci, až do cíle,“ pousmál se Kresta, pro kterého byl víkendový podnik velkým zážitkem. „Nádherný závod, nádherná krajina, prostě super. Rád bych poděkoval všem fanouškům z České republiky i ze zahraničí, kteří přijeli do Finska a udělali podél trati fantastickou kulisu. Oni se bavili venku, my vevnitř,“ rozplýval se rodák z Trnavy na Zlínsku.

Kdo by však čekal, že si teď Kresta udělá konečně prázdniny a pozvolna začne s přípravou na Barumku, bude na omylu. Již tento víkend jej totiž čeká závod v Pačejově, který je součástí domácího šampionátu ve sprintrally, v němž mu patří momentálně druhá pozice. „Netvrdím, že nám nepůjde o výsledek, ale prioritou bude především dobře potestovat před vrcholem sezony,“ prozradil 34letý pilot.