Třetí díl domácího šampionátu v jednodenních soutěžích suverénně opanoval a s vozem Škoda Fabia WRC měl nakročeno k vítězství. Do cíle ale nedorazil. Na vině byla technická závada.

„Porucha palivového čerpadla nám nedovolila závod dokončit. Pumpa, která přečerpává benzin z jedné strany na druhou, se pokazila. Pumpy šly naprázdno a vůz zůstal stát,“ líčil nejdůležitější okamžik celého závodu Roman Kresta. V tu chvíli už se přitom nacházel na předposledním z devíti měřených testů a na druhého v pořadí měl víc než čtyřicetivteřinový náskok. O jeho prvenství nikdo nepochyboval.

„Bohužel i takové jsou závody. To se v našem sportu prostě stává,“ mávl rukou luhačovický pilot. Nadhled byl však na místě. Kresta se do domácího šampionátu ve sprintrally vůbec nepřihlásil a sobotní start v okolí Slušovic bral především jako zpestření. „Chtěl jsem pobavit diváky, a to se mi snad i podařilo. Byla to show především pro ně. Nezastírám, že jsem chtěl i zvítězit, ale výsledek byl na Kopné až druhořadý,“ doplnil 32letý jezdec.

Zato nadcházející podnik bude brát se vší vážností. Koncem srpna totiž hostí krajské město Zlín prestižní barumku, která nabídne historicky nekvalitnější startovní pole na území České republiky. A Kresta touží po loňské nezdaru, kdy vypadl hned na začátku první etapy, po velkém úspěchu.

„Počkáme, až se naše auto vrátí z víkendového závodu na Madeiře, a začneme s přípravou. Absolvujeme ještě nějaký test a zhruba dva týdny před startem již chceme mít vše v pořádku,“ prozradil rodák z Trnavy na Zlínsku, jenž se v nejdůležitějším podniku tohoto roku posadí opět za volant svého vozu Peugeot 207 S2000, s nímž nyní suverénně vládne i domácímu mistrovství republiky.