„Jsem hodně spokojená. Sešla se tady skvělá konkurence,“ radovala se Křížová, která získala mimo jiné skalp stříbrné medailistky z posledního olympijského sjezdu dvacáté Švýcarky Martiny Schield. Jenom o pět setin před Křížovou dojela třináctá Američanka Caroline Lalive, jenž už pětkrát vystoupala na stupně vítězů ve Světovém poháru.

Její sobotní výsledek je o to cennější, že startovala až s vysokým číslem 51. „Bohužel se mi nepovedly úvodní dva superobří slalomy v Norsku, takže jsem vypadla z losované třicítky,“ posteskla si Křížová.

Na olympijských sjezdovkách v Kvitfjellu skončila na konci listopadu v prvním závodě Evropského poháru na 43. příčce, druhý nedokončila.

„Měla jsme z těžké a úzké tratě respekt. Nesedla mi,“ přiznala dcera slavné české lyžařky Olgy Charvátové-Křížové.

Naopak sjezdovka v St. Moritz se jí líbí a vyhovuje. I proto zůstala v dějišti dvou zimních olympijských her z let 1928 a 1948 a připravuje se na svou letošní premiéru ve Světovém poháru. V pátek a v neděli absolvuje super G. Zda se postaví na start sobotního sjezdu, je ale ve hvězdách.

Záleží na týmu české sjezdařské jedničky Šárky Záhrobské.

„Podle posledních informací by měla Šárka v St. Moritz jet jenom tréninky. Všichni ale víme, že pan Záhrobský svá rozhodnutí často mění, takže je to nejisté. Sjezd bych si každopádně ráda vyzkoušela,“ přeje si Křížová.

Daleko více si však věří v superobřím slalomu.

„Sjezd jsem zatím moc netrénovala. V super G bych mohla získat i nějaký bod do Světového poháru,“ doufá zlínský lyžařka.

JAK SI VEDLA

Evropský pohár v St. Moritz (13. – 14. 12.)

Super G – 14. místo

Super kombinace – nedojela

FIS závody v Davosu (2. – 3. 12.)

Obří slalom – 15. místo

Super G – 1. místo a nedojela

Super kombinace – obě nedojela

Evropský pohár v Kvitfjellu (29. – 30. 11.)

Super G – 43. místo a nedojela

FIS závody v Hemsedalu (25. 11.)

Super G – 11. místo