Zlínská lyžařka ztratila na vítězku 1,87 sekundy a připsala si nejlepší umístění v kariéře od 20. příčky ve sjezdu ve Svatém Mořici v lednu roku 2010. Pouhých sedm desetin jí pak chybělo na umístění v elitní desítce. Dcera bronzové medailistky z olympijských her v Sarajevu Olgy Charvátové-Křížové bodovala v SP počtvrté v kariéře a podruhé v sezoně.

„Jsem moc ráda, byl to těžký závod. Soči se blíží, tak je třeba se zlepšovat," řekla Křížová.

Po dojezdu slavila průběžné 22. místo v cílovém prostoru zdviženými pažemi. Jistotu bodovaného umístění však neměla, neboť na startu poté čekaly ještě téměř dvě desítky závodnic. Jediná česká reprezentantka v rychlostních disciplínách skutečně ještě o čtyři příčky klesla, ale nejlepší umístění v olympijské sezoně uhájila. První bod v ročníku si připsala za 30. pozici před dvěma týdny v Altenmarktu.

Závody v italské Cortině provázely problémy s počasím, ale Křížovou to nerozhodilo.

„Asi hodinu před startem začalo sněžit a vypadalo to, že to budou posouvat. Nakonec jsme startovaly taky kvůli silnému větru ze sníženého startu," popsala 24letá lyžařka.

Sjezd v Cortině byl náročný, nicméně Křížové se jelo dobře. „Samozřejmě mám ještě rezervy, ale kdo je nemá? Pořád je co zlepšovat," uvedla lyžařka, která se chystá na druhé olympijské hry. Ve Vancouveru byla 29. v superobřím slalomu a 37. ve sjezdu.

Höflová-Rieschová si po druhém místě ve čtvrtečním super-G dojela pro 27. vítězství v kariéře s náskokem 31 setin před Tinou Weiratherovou z Lichtenštejnska. Na třetí příčku se překvapivě dostala Rakušanka Nicole Schmidhoferová, jež s číslem 39 startovala ještě za Křížovou.

Lyžařky v Cortině absolvují další sjezd už dnes a náročný čtyřdenní program zakončí nedělním superobřím slalomem. Organizátoři museli nahradit zrušené závody z minulého víkendu a už dříve převzali pořadatelství dalších dvou závodů z Garmisch-Partenkirchenu­. ⋌(spo)