„Je to nejvýznamnější akce, kterou v historii klubu pořádáme. Premiérou na mezinárodní úrovni bylo pro nás v roce 1994 pořadatelství ME juniorů. Nyní ovšem do našeho regionu přijedou ti nejlepší z nejlepších,“ těší se hlavní organizátor akce a předseda zlínského klubu Jindřich Mudřík, jenž na organizaci celé akce pracuje již přes rok.

Šestičlenný organizační výbor musel nejen zajistit naplnění téměř 400tisícového rozpočtu, ale rovněž splnit nespočet úkolů. „Vše i díky generálnímu partneru Tufo jde zatím podle plánu. Ve spolupráci s hotelem Atrium jsme zajistili na 90 míst k ubytování nejen pro aktéry, ale rovněž pro činovníky a hosty,“ spočítal Mudřík, podle kterého mezi hosty nebude chybět ani nejslavnější bratrská dvojice v kolové, 20násobní mistři světa Jindřich a Jan Pospíšilové. „Malý otazník visí nad příjezdem Honzy, ale podle posledních zpráv by měl dorazit. Třebaže to nemáme v plánu, určitě se nebudou bránit improvizované autogramiádě,“ potěšil fanoušky předseda.

Do finále SP se v rámci výsledků v letošních osmi turnajích kvalifikovalo osm nejlepších dvojic, které doplnil zlínský pořadatelský tým a vítěz asijské zóny. „Jsem zvědavý na konfrontaci japonské dvojice s evropskou. Také nás bude zajímat, jak si povede naše zlínská dvojice. Úplná premiéra ve světovém poháru to pro ně nebude, neboť loni ve svých dvou vystoupeních obsadili 6. místo. Pokud by se jim podařilo stejné umístění zopakovat i nyní, bylo by to skvělé. A kdo vyhraje? Velkými favority budou čerství němečtí úřadující šampioni ze Stuttgartu König – Berner stejně jako stříbrní Švýcaři Jiricek s Waldispühlem. Bez šance není ani naše nejlepší česká dvojice ze Svitávky, bramborová na MS, Hrdlička s Hasoněm.“

První členové týmu by se v Otrokovicích měli objevit dnes odpoledne. „Nejsložitější na dopravu to měli pochopitelně Japonci, kteří letěli do Vídně, odkud pak vlakem putují do Otrokovic. Zde je budeme muset vyzvednout,“ potvrdil Mudřík, kterého dnes večer s kolegy čeká ještě jeden nelehký úkol. „Podmínkou k uspořádání akce bylo položení vlastní palubovky. Tu již máme nachystanou, přičemž k pokládce dojde dnes večer, včetně přípravy haly,“ upřesnil Jindřich Mudřík.

Předprodej lístků formou zamluvení probíhá již několik týdnů, přičemž k mání budou pochopitelně. „V oběhu je již na tři sta lístků. Kapacita haly je sice jen 500 míst, ovšem očekáváme, že během dne se v hledišti prostřídá necelá tisícovka fanoušků. Pevně věřím, že vytvoří pro nás domácí atmosféru,“ doplnil Jan Krejčí, zlínský hráč a současně jeden z organizátorů ak­ce.

Časový harmonogram

Sobota 4. prosince

10.00 17.00: zápasy ve skupinách

17.00 18.00: vystoupení souboru Vnica, krasojízda

18.00 18.30: oficiální zahájení, představení účastníků

18.30 21.00: finálové zápasy

21.15. 21.30: slavnostní zakončení, vyhlášení výsledků.

VSTUPNÉ

dopolední (10 – 17 hod.): 80 Kč

odpolední (17 – 22 hod.): 100 Kč

celodenní: 160 Kč

SKUPINA A:

1. RV Gärtringen (König Mathias – Berner Uve, Německo), 2. RSV Zscherben (Gewrdes Michael – Brödel Sven, Německo), 3. RS Altdorf (Schneider Roman – Planzer Dominik, Švýcarsko), 4. RC Höchst 2 (Schneider Dietmar – Schnetzer Patrik, Rakousko), 5. Sokol Zlín – Prštné (Struhař Martin – Krejčí Jan, Česko).

Účastníci finále SP v kolové

SKUPINA B:

1. RV Winterthur (Jiricek Peter – Waldispühel Marcel, Švýcarsko), 2. RSG Ginsheim (Mïller Roman – Rossman Marco, Německo), 3. RC Höchst 1 (König Simon – Fischer Florian, Rakousko), 4. SC Svitávka (Hrdlička Jiří – Hasoň Radim, Česko), 5. Kongo Tokio (Ko Matsuda – Naoya Kinoshita, Japonsko).