Plný počet bodů získal tyčkař Michal Balner, běžec Ngimba, druhé místo obsadili dálkař Novotný, v běhu na 800 metrů Götz a koulař Žalský. „Již před odletem bylo jasné, že se nám těžko podaří zopakovat druhé místo pražské Dukly z loňského roku. Měli jsme totiž kvůli zranění několika opor potíže se sestavou. Ve Španělsku jsme postrádali Šnebergra, Růžu, Mužíka a Hrůza nebyl také ještě stoprocentně fit. Ještě že se nám před závodem podařilo posílit o tyčkaře Michala Balnera, koulaře Antonína Žalského,“ sdělil člen AK Kroměříž Miroslav Vypušťák.

Po prvním dnu měli atleti AK Kroměříž na svém kontě 48 bodů, což znamenalo průběžné 5. místo. Zasloužil se o to zejména Ezekiel Jafari Ngimba, který suverénně zvítězil v běhu na 5000 m. Dařilo se i Romanu Novotnému, který skočil rovných 800 cm, což stačilo na druhé místo. Dobrý výkon předvedl Rudolf Götz na 400 m (46,96), když se dobrým závěrem posunul také na druhé místo. Do třetice získal 2. místo také Antonín Žalský, který vrhl koulí 19,88 m.
Štafeta na 4x100m ve složení Křížek, Klvaňa, Novotný, Götz obsadila 6. místo a časem 41,04 vt. vytvořila nový klubový rekord a letošní nejlepší klubový český výkon.

„Večer jsme provedli podrobnou bodovou analýzu nadcházejícího dne a bylo jasné, že to bude boj o každý bod. Zaměřili jsme se na souboj o 4. místo se Španěly, Angličany a Slováky, přičemž sedmé místo by znamenalo sestup do B skupiny,“ přiblížil taktiku Vypušťák.

Ve druhém dnu potěšil Michal Balner, když se mu podařilo vybojovat druhé vítězství pro Kroměříž. O tyči skočil 530 cm. Nad očekávání dobře si vedl v trojskoku Roman Novotný, když výkonem 15,45 m vybojoval cenné 3. místo. Další dobrá zpráva přišla z oštěpařského sektoru, kde Miroslav Guzdek poslal své náčiní do vzdálenosti 75,21 m, a to bralo 3. místo.

Záverečná štafeta na 4x400 m byla soubojem o každý decimetr dráhy. Kroměřížský klub nastoupil ve složení Klvaňa-Götz-Křížek-Klus a doběhl na pěkném 5. místě za 3:13,01 min., což je nový klubový rekord kroměřížského klubu. „Tento výsledek zároveň stanovil i konečné pořadí, které nám udělalo radost. S 86 body jsme obsadili při své premiéře pěkné 5. místo. Stejného bodového součtu dosáhli i Angličané, ale v náš prospěch hovořil menší počet horších umístění. Vzhledem k již v úvodu zmiňované marodce týmu jsme s dosaženým výsledkem samozřejmě spokojeni - díru do světa jsme sice neudělali, ale umístili jsme se v polovině startovního pole a hlavní je, že jsme nezklamali a pro Českou republiku zachovali příslušnost v elitní A skupině klubového poháru,“ dodal Miroslav Vypušťák.