Toho těší, že se v klubu vydařila letní příprava. ,,Většina členů týmu ani od března, kdy se hrál poslední prvoligový duel nepřestala trénovat. Vesměs jsme se ale všichni připravolali individuálně. Od začátku července už jsme se scházeli pravidelně. Nejprve se pracovalo na fyzické kondici. Letní dřinu jsme si spestřovali fotbálkem, hrávali tenis a také softenis.

Na přelomu července a srpna už jsme se věnovali pouze herní průpravě. Pod vedením trenéra Vladislava Koldase jsme nacvičovali zejména příjem podání a přechod do útoku. Zaměřili jsme se rovněž na nabývání jistoty ve výměnách. Mladíkům navíc začaly české bodovací podniky i mezinárodní satelitní turnaje, Tomáš Koldas se zúčastnil juniorského turnaje v Chorvatsku," informoval Smýkal.

Soupiska zlínského áčka je letos hodně oslabená. Jeden z loňských hlavních tahounů Libor Liška totiž ztratil stolnětenisovou motivaci a proto na čas přerušil svoji kariéru. Letošní jedničkou je tak Tomáš Smýkal, jemuž budou sekundovat Tomáš Koldas, Ondřej Lapčík a Libor Smoček. Ten se do mateřského oddílu vrátil po ročním pobytu v rakouské regionální soutěži.

,,Naší největší devízou je skutečnost, že máme vyrovnanou sestavu. Navíc naše mladé družstvo každým rokem nabývá na zkušenostech a týmu nechybí ani motivace pořád se rvát o co nejlepší výsledky," pochvaluje si momentální zlínskou pohodu Tomáš Smýkal.
Ten za jasného favorita soutěže považuje céčko Slávie Hradce Králové. ,,Tým v sestavě s ostřílenými borci Šlapákem, Bittnerem, Lučanem a Lamrem pravděpodobně nebude mít konkurenci. Nevyzpytatelné s ostříleným Lubošem Dudíkem bude rovněž Blansko," předpokládá hlavní letošní opora KST Zlín.
Smýkalovo družstvo odstartuje sezonu v domácím prostředí. V sobotu zlínský kolektiv v herně na Podvesné od 14 hodin přivítá Nový Jičín, v neděli se na stejném místě v 10 hodin utká s klubem TTC Frýdlant. ,,Oba tyto soupeře bychom měli překonat. Nový Jičín se opírá pouze o Knybela, ostatní jeho spoluhráči Kratochvíl, Valoškek a Mikeska jsou hratelnými protivníky. Frýdlant je sice pro nás neznámým kolektivem, nicméně naše aktuální forma a domácí modré stoly určitě budou dělat Severomoravanům problémy," kalkuluje před úvodními druholigovými souboji Tomáš Smýkal, jehož po víkendu uspokojí pouze plný bodový zisk. (hot)

Zápasy však budou pro KST Zlín těžké. Celek z krajského města totiž zajíždí na stoly možných favoritů druhé ligy. V sobotu se Zlín představí v Jeseníku a v neděli zajíždí do herny třetího týmu Havířova. ,,Jeseník bývá doma nepříjemný. Nicméně my bychom mohli Severomoravany zaskočit jistotou ve výměnách. Silné je také céčko Havířova. To hlásí kvalitní sestavu složenou z Karla Volného, Kratochvíla, Boháče a Meluše. Rovněž nedělního protivníka se ovšem chystáme překvapit, slibuje Václav Pelnář, který bude po víkendu spokojený minimálně s jedním vítězstvím.

Také zlínská rezerva ve třetí lize myslí na příčky okolo středu tabulky. KST Zlín B budou reprezentovat hlavně Libor Smoček, Filip Čajka, Ondřej Lapčík a sřídavě také vždy někdo ze čtveřice Tomáš Koldas, Březík, Šenkeřík nebo Jandora. Občas z áčka může pomoct Prokeš.
Záložní družstvo Zlína startuje sezonu doma, kdy se v herně na Podvesné v sobotu od 14 hodin utká s třetím celkem Orlové, v neděli v 10 hodin zlínské béčko vyzve Brušperk.
(hot)