,,Šampionát se odehraje ve dvou halách na 100 stolech. K dispozici bude také dvacet tréninkových stolů. V osmi mužských a osmi ženských kategoriích se představí celkem 1837 hráčů ze dvaatřiceti zemí. Českou republiku reprezentuje 92 stolních tenistů a dvacet členů doprovodu. Novinkou je skutečnost, že se zápasy budou poprvé hrát s plastovými míčky," prozradil základní informace o mamutím podniku Jaroslav Kučera, který se na sever Evropy přesunul autobucem přes Švédsko a následným dvanáctihodinovým trajektem do Helsink. Poté znovu autobusem do místa turnaje v Tampere.

Stolnětenisový srdcař z Valašska si i letos znovu klade vysoké cíle. Kučera v mužské kategorii 65–69 let v konkurenci 281 soupeřů myslí ve dvouhře na čtvrtfinále.

,, S evropskými šampionáty už mám obrovské zkušenosti. Aktuálně se mě drží i forma. Dokladem toho je vítězství v podniku české Velké ceny v Hostinném. A tak pokud budu účinně využívat dobrý topspin, mareriál na mojí raketě, budu měnit rytmus hry a bude mi přát zejména ve vyřazovací části turnaje los, mohu skončit hodně vysoko. Pro mě neznámé soupeře v základní skupině Angličana Heapse, domácího Karu a Kubartského z Ruska bych měl překonat," věří si reprezentant SK Slavičín, v jehož společnosti patří k největším favoritům Dánové Pedersen a Ramberk a Morozov z Ruska.

,,Silní budou i někteří Němci a šanci na solidní umístění má rovněž můj letitý rival Miloš Matějíček z Jeseníku," typuje stolní tenista ze Slavičína.

Jaroslav Kučera se v Tampera představí i ve čtyřhře. Jeho partnerem je Zdeněk Remeš z EL Niňa Praha.

,,Zdeněk byl v mládí velkým talentem. Dokonce vyhrál několik kontrolních turnajů reprezentantů. Jeho kariéru ovšem přibrzdila autonehoda. Nicméně ani mezi veterány mu nechybí sebevědomí. Za stolem se dobře doplňujeme a tak si myslím, že bychom měli ve Finsku v deblu uspět. Našim snem je přivézt si z Tampere medaili," potěšilo by Jaroslava Kučeru.

Na letošním mistrovství Evropy ve Finsku si zahrají ještě dva stolní tenisté ze zlínského okresu. Atmosféru v Tampere budou vstřebávat Petr Polák ze zlínského Orla a Rudolf Pavlíček ze Sokola Kostelec. ,,Zejména Polák ve čtyřhře, v níž nastoupí s Angličanem Nigelem Eckersleyem, má naději získat deblovou medaili. Rudolf Pavlíček bude hrár debla s Jaroslavem Horákem zVrchlabí," informoval závěrem Kučera. (hot)